49-latek z Otwocka próbuje przekupić policję, by uniknąć odpowiedzialności za jazdę po pijanemu

49-latek z Otwocka próbuje przekupić policję, by uniknąć odpowiedzialności za jazdę po pijanemu

49-letni obywatel Otwocka usiłował skusić funkcjonariuszy policji do zaniechania swoich działań, dając do zrozumienia, że mogą skorzystać na tym finansowo. Była to jego reakcja na próbę ukarania go za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Gdy jego propozycja nie spotkała się z oczekiwanym odzewem, mężczyzna zareagował agresją wobec policjantów. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Podczas pełnienia nocnej służby, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku otrzymali zgłoszenie o aresztowaniu nietrzeźwego kierowcy przez lokalnych mieszkańców. Na miejscu interwencji natrafili na pijanego mężczyznę, który został zatrzymany przez dwóch świadków. Z ich relacji wynikało, że 49-latek, będąc pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję drogową i uderzył w ich pojazd. Świadkowie uniemożliwili mu kontynuację jazdy i wezwali policję. Na miejscu, funkcjonariusze natychmiast wyczuwali intensywny zapach alkoholu od 49-latka. Mężczyzna, próbując uniknąć konsekwencji swojego czynu, zasugerował policjantom możliwość otrzymania korzyści majątkowej w zamian za zaniechanie dalszych działań. Kiedy jednak funkcjonariusze wyjaśnili mu, że w ten sposób dopuszcza się kolejnego przestępstwa, mężczyzna zaczął obrażać ich, sugerując, że nie chcą przyjąć jego łapówki. Tym samym dopuścił się jeszcze jednego przestępstwa – znieważenia policjantów.

Podczas jednej nocy, 49-latek spowodował kolizję drogową, prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu, znieważył funkcjonariuszy i próbował ich przekupić. Następnego dnia wyraził żal za swoje czyny i przyznał się do winy. Teraz może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności i bezwzględne przestrzeganie zakazu prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu lub narkotyków. Pamiętajcie, że nawet niewielka ilość alkoholu może znacząco obniżyć zdolność do szybkiego reagowania, co na drodze jest kluczowym czynnikiem zapewniającym bezpieczeństwo zarówno samego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu.