19-latek zatrzymany po napadzie na bank w Ząbkach: ukrył się w domu rodzinnym

19-latek zatrzymany po napadzie na bank w Ząbkach: ukrył się w domu rodzinnym

W ciągu krótkiego czasu od incydentu, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zatrzymali osobę podejrzaną o napad na placówkę bankową w miejscowości Ząbki. Młody 19-latek wtargnął do jednego z oddziałów bankowych i za pomocą przedmiotu imitującego broń palną wymusił na pracownikach placówki wydanie mu gotówki. Sądząc, że uda mu się uniknąć kary, nastolatek próbował schować się w swoim rodzinnym mieście.

Napad miał miejsce w środę, 17 kwietnia bieżącego roku, podczas godzin popołudniowych. Młody napastnik, używając przedmiotu imitującego broń palną, wymógł na pracownikach banku wydanie pieniędzy. Jedna z pracownic, kasjerka, wyciągnęła z sejfu gotówkę i umieściła ją na biurku. Napastnik zabrał około 30 tysięcy złotych i opuścił budynek banku.

Kilka chwil po napadzie policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie ustalili tożsamość sprawcy. 19-latka, podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa, zatrzymano w województwie warmińsko-mazurskim. Młody mężczyzna, mając nadzieję na uniknięcie kary, ukrywał się w rodzinnym domu.

Gromadząc materiał dowodowy, Prokuratura Rejonowa w Wołominie była w stanie przedstawić 19-latkowi zarzuty popełnienia rozboju z użyciem przedmiotu imitującego broń palną. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Za przestępstwo rozboju, podczas którego sprawca używa niebezpiecznego przedmiotu, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 do 20 lat.