Operacja antynarkotykowa w Zakroczymiu: dwa zatrzymania i znaczna ilość narkotyków zabezpieczona

Operacja antynarkotykowa w Zakroczymiu: dwa zatrzymania i znaczna ilość narkotyków zabezpieczona

Podczas operacji przeprowadzonej przez policję w Zakroczymiu, udało się zabezpieczyć znaczną ilość amfetaminy oraz tabletek ekstazy. Zatrzymano również dwóch podejrzanych, obywateli lokalnej gminy, których wiek wynosi 27 i 38 lat. Obu mężczyznom przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania dużych ilości substancji odurzających, które mogą skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Kiedy funkcjonariusze patrolujący teren w Trębkach Starych natknęli się na jednego z mężczyzn, ten zaczął wykazywać oznaki nerwowości. Podczas dalszego postępowania, policjanci odkryli, że próbował on ukryć nielegalne substancje. Miał one formę białego proszku schowanego w foliowej torebce, którą trzymał zamkniętą w lewej pięści. Narkotest potwierdził, że był to amfetaminę.

Dodatkowo, funkcjonariusze z zakroczymskiego komisariatu wspólnie z detektywami z Nowego Dworu udali się na przeszukanie domu 27-letniego mężczyzny. Tam natrafili na jego 38-letniego brata, który widząc nadchodzących policjantów, próbował pozbyć się kolejnej porcji narkotyków, wyrzucając je przez okno łazienki. Jednak mundurowi zauważyli ten ruch i zabezpieczyli odrzucone substancje odurzające.

Podczas przeszukania, 27-latek zasłabł. Funkcjonariusze niezwłocznie przetransportowali go do szpitala. Mężczyzna przyznał, że postrzegając policyjny radiowóz, połknął torebkę z narkotykami. Dzięki szybkiej reakcji policjantów i natychmiastowej pomocy medycznej, udało się uniknąć poważnych komplikacji.

Mundurowi zabezpieczyli amfetaminę oraz tabletki ekstazy. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim zdecydowała o nałożeniu na podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Za ich przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim.