Warszawscy cykliści i motocykliści wyznaczają trasę przez miasto, obchodząc początek sezonu

Warszawscy cykliści i motocykliści wyznaczają trasę przez miasto, obchodząc początek sezonu

Uczestnicy Warszawskiej Masy Krytycznej, złożonej z rowerzystów, przemierzą stołeczne ulice, dając tym samym symboliczny start nowemu sezonowi. „Wiosna wraca rowerem” to hasło, które przewodzi tegorocznym wydarzeniom. Można będzie spotkać ich 26 kwietnia, piątek, na terenie Śródmieścia, Woli oraz Prag Południowej i Północnej. Następnego dnia natomiast motocykliści wyruszą w parady z Bemowa do Ursynowa.

Pięćdziesięciominutowa przeprawa cyklistów rozpocznie się o godzinie 19:00 przy Placu Zamkowym, u podnóża kolumny Zygmunta III Wazy. Trasa obejmująca prawie 19 kilometrów prowadzić będzie przez ulice Miodową, Senatorską, plac Teatralny, aleję „Solidarności” oraz most Śląsko-Dąbrowski. Przejazd kierować się będzie następnie w stronę Targowej, Zamoyskiego, Grochowskiej i Międzyborskiej oraz aleję Waszyngtona. Potem cykliści przemierzą rondo Waszyngtona, aleję Poniatowskiego, Aleje Jerozolimskie, rondo de Gaulle’a i rondo Dmowskiego. Marszałkowska, Królewska, Grzybowska i Żelazna to kolejne ulice na trasie, po czym rowerzyści wrócą na Aleje Jerozolimskie, aby kończyć przejazd na placu Zamkowym. Całe wydarzenie zakończy się około godziny 21:00.

Policja będzie odpowiedzialna za bezpieczeństwo kolumny rowerzystów. Funkcjonariusze mają za zadanie kontrolować ruch drogowy oraz zapewniać bezpieczny przejazd przez skrzyżowania. Więcej szczegółów na temat wydarzenia można znaleźć na stronie Facebooka.

27 kwietnia, sobota, jest dniem wyznaczonym na uroczyste rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Zlot motocyklistów odbędzie się przed Automobilklubem Polski przy ulicy Powstańców Śląskich 127. Wiosenna „MotoParada – rozpoczęcie sezonu” ruszy o godzinie 13:00. Trasa przejazdu obejmuje ulice Piastów Śląskich, Powstańców Śląskich, Maczka, Powązkowską i Dziką, aleję Jana Pawła II i aleję „Solidarności”, plac Bankowy, Marszałkowską oraz rondo Dmowskiego i plac Konstytucji. Następnie motocykliści pojadą ulicami Waryńskiego, Puławską i Płaskowickiej, kończąc paradę na parkingu przy ulicy Sójki 37 około godziny 14:00.

Policja również zapewni eskortę podczas przejazdu motocyklistów. Podobnie jak w przypadku rowerzystów, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu drogowym. Szczegółowe informacje na temat „MotoParady” można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.