Wspólne działania policji i ABW doprowadziły do zatrzymania 16-letniego sprawcy incydentu w synagodze

Wspólne działania policji i ABW doprowadziły do zatrzymania 16-letniego sprawcy incydentu w synagodze

Siły policyjne Rejonowej Komendy I Warszawy oraz Komendy Stołecznej Policji, wspierane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, skoordynowały swoje wysiłki, co zaowocowało aresztowaniem 16-letniego obywatela Polski. Młodzieniec, który został zatrzymany w jednym z mieszkań na warszawskim Bemowie, jest powiązany z niepokojącym wydarzeniem, które miało miejsce tej nocy w synagodze przy ulicy Twardej w Warszawie.

Wielogodzinna praca operacyjna i całkowite zaangażowanie wielu służb – funkcjonariuszy Rejonowej Komendy Policji I Warszawy, Komendy Stołecznej Policji oraz agentów ABW – przyniosło rezultat w postaci ustalenia i aresztowania mężczyzny związanego z nocnym incydentem w synagodze. Zatrzymanie nastąpiło około godziny 20:00. Podejrzanym okazał się być szesnastoletni Polak, którego podejrzewa się o rzucenie butelki z łatwopalną cieczą w budynek synagogi.

Policjanci z różnych jednostek Komendy Stołecznej Policji oraz ABW włączyli się w działania niemal od razu po incydencie. Głównym priorytetem była szybka identyfikacja sprawcy i jego zatrzymanie.

W naszym społeczeństwie nie ma miejsca na takie akty agresji. Każde naruszenie prawa zostanie surowo ukarane, a osoba odpowiedzialna za takie czyny zostanie pociągnięta do odpowiedzialności.