Pracownik sklepu elektronicznego kradł sprzęt na kilkanaście tysięcy złotych

Pracownik sklepu elektronicznego kradł sprzęt na kilkanaście tysięcy złotych

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu operujący na terenie dzielnicy Wola w Warszawie, zatrzymali osobę podejrzewaną o dokonanie kradzieży. Zebrany materiał śledczy wskazuje, że pracownik jednego ze sklepów zdecydował się na malwersacje na szkodę swojego pracodawcy. Pożądany przez niego sprzęt elektroniczny, który wykradł z miejsca pracy, miał posłużyć do wyposażenia jego domu. Policja odzyskała już pewną część skradzionych przedmiotów, a sprawca musiał stawić czoło zarzutom kradzieży. W przypadku udowodnienia mu winy, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci działający na terenie Woli otrzymali zgłoszenie dotyczące powtarzającej się kradzieży. Według zgłaszających, kradzieże te miały miejsce od dłuższego czasu w jednym z lokali handlowych specjalizujących się w sprzedaży sprzętu elektronicznego. Szacunkowe straty wyniosły ponad 19 tysięcy złotych.

W pierwszych prowadzonych ustaleniach, policja zasugerowała możliwość związku jednego z byłych pracowników sklepu z serią kradzieży. W odpowiedzi na te informacje, oficerowie Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu przystąpili do śledztwa. Śledczy potwierdzili, że były pracownik przez około dwa miesiące systematycznie wynosił ze sklepu różne przedmioty, takie jak odkurzacze, ekspresy do kawy, telefony komórkowe, adaptery czy monitory. Podejrzany udawał, że pomaga przy odbiorze dostawy, co stanowiło pretekst do wywiezienia sprzętu poza sklep. Innym razem wyjmował rzeczy z pudełek i wrzucał je z powrotem na miejsce, a następnie przenosił skradziony towar do swojego domu.

Podczas akcji policyjnej zatrzymano 28-letniego mężczyznę. Skradziony sprzęt został odnaleziony w jego mieszkaniu. Zebrano dowody i przedstawiono podejrzanemu zarzuty kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Przebieg postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola.