Można już się zapisywać na imprezę „1MILA – mityng lekki i atletyczny” w Warszawie

Można już się zapisywać na imprezę „1MILA – mityng lekki i atletyczny” w Warszawie

Za kilka miesięcy w Warszawie, a następnie w Poznaniu, odbędzie się największa impreza stadionowa dla biegaczy amatorskich, w której swoje możliwości może sprawdzić każdy miłośnik biegania. Impreza będzie także promować Program Stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość” w celu udzielenia wsparcia młodym sportowcom.

Wszyscy zainteresowani udziałem w imprezie „1MILA – mityng lekki i atletyczny” mogą już zapisywać się w szeregi biegaczy, którzy 5 czerwca w stolicy będą rywalizować ze sobą na bieżni warszawskiego stadionu. Ponadto, 1MILA będzie też promować program stypendialny dla młodych sportowców. Natomiast 1 złotówka z każdej opłaty startowej powędruje na pomoc dla uchodźców, a także obywateli Ukrainy, którzy w dalszym ciągu przebywają w pogrążonym wojną kraju.

„1MILA – mityng lekki i atletyczny” odbędzie się 5 czerwca w Warszawie na stadionie AWF Warszawa. Z kolei następna taka impreza, która wystartuje w Poznaniu, zaplanowana jest na 25 września na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu.

Zawodnicy mogą wziąć udział w czterech różnych konkurencjach

Podczas ewentu dostępne będą różne konkurencje, w tym zawody indywidualne, jak i drużynowe. Biegacze-amatorzy będą mieli do wyboru takie opcje jak:

  • Bieg główny na 1 milę (1600m)
  • Sztafety (4x400m)
  • Lekka Piątka (5km)
  • Biegi Dzieci (100m, 400m, 800m) – uczestnictwo bez opłaty startowej

Warto zaznaczyć, że wydarzenia sportowe nie są jedyną atrakcją, z jakiej będzie można skorzystać podczas imprezy. W związku z tym strefa expo obejmować będzie sportowy plac zabaw dla dzieci, spotkania z gwiazdami i trenerami różnych dyscyplin sportowych, a także strefę relaksu, gdzie na wszystkich będą czekać wygodne leżaki oraz foodtrucki z kuchnią z różnych zakątków świata.

Zobacz też informacje o 16. edycji warszawskiego półmaratonu.

Stypendia sportowe i pomoc dla Ukrainy

Organizatorzy 1MILI solidaryzują także z Ukrainą, która od 24 lutego br. znajduje się pod wpływem agresywnych działań wojennych prowadzonych przez Federację Rosyjską. Dlatego 1 zł z każdej opłaty startowej zostanie przeznaczona na wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej dla ukraińskich obywateli. Co więcej, jeśli mieszkańcy Ukrainy będą chcieli wziąć udział w zawodach, będą też zwolnieni z opłaty startowej.

Zyski z zeszłorocznej imprezy„1MILA – mityng lekki i atletyczny” pozwoliły na ufundowanie ośmiu stypendiów sportowych dla utalentowanej młodzieży, która zmaga się z trudną sytuacją finansową. Z tego względu organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku 1MILA spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem i tym samym będzie można jeszcze bardziej zwiększyć liczbę przyznawanych stypendiów sportowych.