Do 10 lat za kratkami dla złodzieja puszki z datkami dla uchodźców

Do 10 lat za kratkami dla złodzieja puszki z datkami dla uchodźców

Funkcjonariusze z Wawra zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież puszki z datkami dla ukraińskich uchodźców. Wszystko wskazuje na to, że złodziej zabrał puszkę z jednego z dzielnicowych supermarketów. 22-latek został już doprowadzony przed oblicze prokuratury i teraz odpowie za swoje zachowanie przed wymiarem sprawiedliwości.

Dyżurny Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII otrzymał zgłoszenie, że w jednym z supermarketów w warszawskiej dzielnicy Wawer zniknęła puszka z datkami, które gromadzone były na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Podczas przesłuchiwania świadków personel sklepu poinformował policję, że puszkę zabrał mężczyzna, który zaraz po tym szybko wybiegł ze sklepu.

Kryminalni uzyskali rysopis podejrzanego i niezbędne informacje do namierzenia potencjalnych miejsc jego pobytu, a następnie ruszyli w pościg. Funkcjonariusze odwiedzili kilka miejsc, w których mógł przebywać podejrzany. I po niespełna godzinie poszukiwań pojawili się w jednym z warszawskich hosteli, gdzie zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi; był tylko inaczej ubrany.

Opróżnił puszkę i wyrzucił do śmietnika

Jak podała Joanna Węgrzyniak, oficer prasowa z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, policjanci przeszukali podejrzanego i lokal, w którym przebywał. Przy 22-latku znaleźli gotówkę w różnych nominałach i bilonach. Natomiast w lokalu natrafiono na odzież, w którą był ubrany podczas kradzieży. Puszkę po datkach znaleziono w pobliskim śmietniku.

Podejrzany został już doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe, gdzie usłyszał w swojej sprawie zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeśli interesują Cię newsy o kradzieżach i włamaniach, polecamy sprawdzić https://eswiebodzin.pl. Znajdziesz tu m.in. artykuł o okradzionych strażakach.