Stolica zaprasza na 16. Półmaraton Warszawski, którego nazwa została zmieniona w ramach solidarności z Ukrainą

Stolica zaprasza na 16. Półmaraton Warszawski, którego nazwa została zmieniona w ramach solidarności z Ukrainą

W dniu 27 marca odbędzie się kolejny Półmaraton Warszawski, który już po raz 16 zawita na ulicach Warszawy. W tym roku nazwa wydarzenia została zmieniona na Warszawski Półmaraton Pokoju. Jest to gest solidarności z Ukrainą, która 24 lutego została najechana przez wojska Federacji Rosyjskiej.

Podczas powstania pierwszego Maratonu Warszawskiego znany był jako Maraton Pokoju. Z tego względu organizatorzy zdecydowali się przywrócić dawną nazwę, nawołując w ten sposób do pokojowego rozwiązania konfliktu pomiędzy Ukrainą i Federacją Rosyjską.

27 marca na ulicach Warszawy pojawią się tysiące biegaczy, którzy pragną w ten sposób ogłosić swoją solidarność z niepodległym krajem nękanym przez wojska rosyjskie. Organizatorzy zaznaczają też, że impreza sportowa nie opiera się wyłącznie na samym sporcie, ale ma też bardzo znaczący wydźwięk społeczny.

Zawodnicy z Ukrainy zwolnieni są z opłaty za udział w biegu

W Warszawskim Półmaratonie Pokoju może wziąć udział każdy, kto chce sprawdzić swoje siły na wymagającej trasie i okazać gest jedności ze wschodnim sąsiadem. W półmaratonie mile widziani są także obywatele Ukrainy, których zapraszają do udziału organizatorzy, bez konieczności uiszczania opłaty.

Warszawski Półmaraton Pokoju wystartuje 27 marca przy ul. Konwiktorskiej na Nowym Mieście w Warszawie. Trasa biegowa obejmie Plac Wilsona, Most Gdański i prawy brzeg Wisły. Stamtąd uczestnicy skierują się w stronę Śródmieścia i Mostu Świętokrzyskiego. Następnie pojawią się na ul. Rozbrat, biegnąc Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wybrzeżem Gdańskim, kończąc półmaraton na mecie przy Multimedialnym Parku Fontann.

Przeczytaj też informacje związane z Praską Dyskoteką Balkonową.