Zderzenie dwóch samochodów w Wycinkach Osowskich. Nie żyje jedna osoba

Zderzenie dwóch samochodów w Wycinkach Osowskich. Nie żyje jedna osoba

Wczoraj wieczorem w pobliżu Hrodziska Mazowieckiego doszło do zderzenia dwóch samochodów. W wyniku wypadku życie stracił 60-letni kierowca, pomimo szybkiej reanimacji przebywającego na miejscu zespołu ratownictwa medycznego. Drugi kierowca, będący pod wpływem alkoholu, z powodu poniesionych obrażeń trafił do szpitala. Sprawą zajmują się stołeczni policjanci pod nadzorem prokuratury.

Do śmiertelnego wypadku doszło 28 maja około godziny 22:00 w miejscowości Wycinki Osowskie (gm. Żabia Wola). Zgłoszenie przyjął dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, który na miejsce zdarzenia oddelegował zastępy strażaków, funkcjonariuszy stołecznej policji i medyków pogotowia ratunkowego.

Kierowca citroena zmarł na miejscu zdarzenia

Jak podaje Jarosław Florczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji, w trakcie wypadku zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe marki Nissan i Citroen. 60-letni kierowca nissana zakleszczył się w samochodzie, natomiast kierowca audi był pod wpływem alkoholu. Strażacy zmuszeni byli do użycia specjalistycznego sprzętu, aby wyciągnąć uwięzionego 60-latka.

Na miejscu pojawiły się dwie karetki pogotowia i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, pomimo szybkiej reanimacji, 60-latek zmarł na miejscu zdarzenia. Natomiast kierowca audi z obrażeniami trafił do szpitala. Został też przebadany alkomatem, który wykazał w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Pobrano mu również krew do dalszych badań.

Na miejscu wypadku pracowali warszawscy policjanci pod nadzorem prokuratora, kończąc oględziny około godziny 04:30.

Do wypadku z udziałem pijanego kierowcy doszło również w Kielcach, gdzie kobieta zderzyła się z autobusem. Przeczytasz o tym, klikając tutaj.