Zbiroża: Śmiertelna tragedia w pobliżu Warszawy – zderzenie dwóch ciężarówek. Jedna osoba zginęła, dwie hospitalizowane

Zbiroża: Śmiertelna tragedia w pobliżu Warszawy – zderzenie dwóch ciężarówek. Jedna osoba zginęła, dwie hospitalizowane

W minioną środę w miejscowości Zbiroża (pow. żyrardowski) pod Warszawą zdarzył się tragiczny wypadek, w wyniku którego zderzyły się dwie ciężarówki. Jedna osoba zginęła na miejscu zdarzenia, a dwie – z obrażeniami – przewieziono do pobliskiego szpitala. Z kolei ruch uliczny, który zablokowano na wiele godzin, został przywrócony dopiero w godzinach wieczornych.

Dnia 01 czerwca około godziny 13:00 na drodze krajowej nr 50 w Zbirożach (gm. Mszczonowo) pod Warszawą wydarzył się śmiertelny wypadek z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych. Dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na DK 50 doszło do czołowego zderzenia dwóch ciężarówek, w wyniku czego jeden z pojazdów wylądował w przydrożnym rowie.

Jak poinformowała st. sierż. Monika Michalczyk, rzecznik prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, według ustaleń policjantów przyczyną wypadku było zjechanie ciężarówki marki Scania – kierowanej przez 32-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego – na przeciwległy pas ruchu. A tam pojazd zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki DAF, którym podróżowało małżeństwo.

W jednym z TIR-ów wybuchła opona

Biegli dodają, że prawdopodobną przyczyną wypadku był wybuch opony w TIR-ze marki Scania, z racji czego ciężarówka zjechała na przeciwległy pas. W wyniku wypadku śmierć na miejscu zdarzenia poniósł 32-letni kierowca Scanii, który podróżował z Grójca w kierunku Żyrardowa.

Na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który natychmiast zaopiekował się poszkodowanym małżeństwem. Mężczyzna został zabrany do szpitala przez śmigłowiec LPR. Natomiast jego małżonkę odwiozła karetka pogotowia.

Na czas oględzin i oczyszczania miejsca wypadku ruch uliczny na tym odcinku DK 50 został całkowicie zablokowany. Powrócił do normy dopiero w późnych godzinach wieczornych.

Odwiedź też naszbrzesc.pl, żeby zapoznać się z innymi informacjami na temat zderzeń z udziałem ciężarówek.