Tarczyn: Pod wpływem alkoholu wjechał w grupę kolarzy i uciekł z miejsca zdarzenia

Tarczyn: Pod wpływem alkoholu wjechał w grupę kolarzy i uciekł z miejsca zdarzenia

W pobliżu miejscowości Tarczyn (woj. mazowieckie) doszło do tragicznej sytuacji, w wyniku której nietrzeźwy kierowca wjechał w grupę kolarzy, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Jeden z kolarzy nie przeżył wypadku, a czterech – w wyniku poniesionych obrażeń – trafiło do szpitala. Kierowca został ujęty przez policję jeszcze tej samej nocy.

Do śmiertelnego wypadku doszło w godzinach wieczornych w pobliżu Tarczyna, gdzie 45-letni kierowca wjechał w grupę 14 kolarzy, nie zatrzymał się i uciekł z miejsca zdarzenia. W wyniku zderzenia auta z grupą cyklistów jeden z kolarzy nie przeżył wypadku, a czterech przewieziono do szpitala z ciężkimi obrażeniami.

O nieodpowiedzialnych kierowcach i wypadkach śmiertelnych na naszych drogach możesz dowiedzieć się więcej na https://infobilgoraj.pl.

Alkomat wykazał 1 promil alkoholu w organizmie

Jak relacjonuje nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendanta Stołecznego Policji, funkcjonariusze natychmiast podjęli działania mające na celu identyfikację podejrzanego i namierzenie miejsca jego pobytu. Dzięki sprawnej pracy policjanci schwytali podejrzanego jeszcze tej samej nocy. Okazało się też, że 45-latek miał w swoim organizmie 1 promil alkoholu.

Jak poinformowała asp. Magdalena Gąsowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, podejrzany został aresztowany w miejscu zamieszkania i przebadany alkomatem, a następnie skierowany na badania na obecność nielegalnych substancji odurzających lub psychoaktywnych. Na terenie posesji również znaleziono i zabezpieczono pojazd, którym mężczyzna wjechał w grupę kolarzy.

45-letni kierowca został już osadzony w areszcie tymczasowym, gdzie poczeka na swoją wizytę na sali sądowej.

Czy wiesz, że na terenie Warszawy pojawia się coraz więcej przypadków wścieklizny? Przeczytasz o tym tutaj.