Zakaz życia nocnego w stolicy? Według najnowszych obostrzeń to prawda!

Zakaz życia nocnego w stolicy? Według najnowszych obostrzeń to prawda!

Ostatnia konferencja Ministra Zdrowia nie pozostawiła wątpliwości co do zaostrzenia obostrzeń. Jak się okazuje od dziesiątego października, zaostrzą się również przepisy dotyczące klubów, barów czy dyskotek. Zgodnie z nowymi przepisami nie będzie można organizować imprez tanecznych. Ministerstwo również przypomniało o pozostałych nowych obowiązkach.

Koniec z imprezami na mieście

Zgodnie z informacją przekazaną przez Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, nowe rozporządzenie przygotowane z pomocą Komendy Głównej Policji mówi między innymi o zakazie udostępniania lokali do imprez oraz potańcówek. Zakaz dotyczy także lokali gastronomicznych oraz innych zamkniętych przestrzeni. Możliwe również, że lokale, restauracje oraz bary, będą miały obowiązek funkcjonowania maksymalnie do godziny 22.

Mniejsze wesela, ale z tańcami

Obostrzenia dotyczą również zmniejszenia liczby osób mogących brać udział w imprezach masowych. Jednak nie zakazano tańców na weselach, także przyszli weselnicy wraz z parą młodą przynajmniej na razie mogą zbierać siły na całonocne szaleństwo. Liczba zgromadzeń nie powinna być większa niż 150 uczestników, a odległość pomiędzy zgromadzonymi mniejsza niż metr odległości.

Maseczki dla większości

Wprowadzono również konieczność zakrywania ust i nosa wszędzie, już nie tylko w strefie czerwonej, ale również żółtej. Osoby, które jednak okażą stosowne zaświadczenie od lekarza, mówiące, że stan zdrowia nie pozwala na noszenie maseczki, będą z niego zwolnione.

Polacy nie stosują się do obostrzeń

Zaostrzenie przepisów wynika z faktu, że dotychczasowe pouczenia, a policja zastosowała ich już około 165 tysięcy, nie przynoszą zamierzonego rezultatu. I mimo edukacji oraz rosnących statystyk zachorowań, wiele osób nie stosuje się do zaleceń. W związku z tym obecnie policja ma już nie pouczać, a wystawiać mandaty nieodpowiedzialnym obywatelom oraz obowiązek noszenia maseczek w każdej przestrzeni wchodzi również w strefach żółtych. Maseczki będziemy musieli również założyć na cmentarzach, podczas obchodów święta zmarłych.