Przyjemniej w mieście. Zaktualizowano oprogramowanie swingów

Przyjemniej w mieście. Zaktualizowano oprogramowanie swingów

Nowe oprogramowanie w 186 tramwajach Swing sprawiło, że podróż jest teraz prawdziwą przyjemnością. Poprzednio pasażerowie skarżyli się na nieznośne dla uszu elektronicznie brzmiące piski, obecne oprogramowanie wprowadza przyjemniejsze dźwięki sygnałowe.

Jednocześnie wszelkie świsty często słyszalne przy hamowaniu oraz ruszaniu pojazdu, również zostały zniwelowane do minimum. Powodem zmian, jest rozpoczęcie się nowego okresu gwarancyjnego, to idealny czas na wprowadzanie tego typu poprawek.

Koniec z piskami

Dotychczas otwieranie i zamykanie drzwi pojazdu wiązało się z nieprzyjemnymi sygnałami. Znacząco obniżało to standard podróży i sprawiało, że pasażerowie nie mogli delektować się podróżą. Niektórzy twierdzą, że nawet mając założone słuchawki, przez które płynęła muzyka, dało się usłyszeć irytujące dźwięki pojazdu. Rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich poinformował, że między innymi poprawiono sterowniki falowników. Są to urządzenia odpowiadające za sterowanie silnikami pojazdu. 

Nowe oprogramowanie, cichsza jazda

W związku z poprawą oprogramowania falowników wszelkie świsty i inne dźwięki często słyszalne przy ruszaniu, czy hamowaniu tramwaju, nie będą już tak słyszalne. Oprogramowanie zostało już wgrane, proces był długi, ponieważ taka aktualizacja wiąże się z koniecznością wypełnienia wielu umów, pozwalających na uaktualnienie sprzętu. 

Zmiany w oprogramowaniu

Nie tylko falowniki doczekały się aktualizacji, również udało się zmienić program sterujący przetwornicami. Usprawnieniu uległy również rampy dla osób niepełnosprawnych i wózków. To znacząco podniesie standard podróży wszystkich pasażerów, podróżujących stołecznymi tramwajami. Motorniczy również mają odczuć poprawę w prowadzeniu pojazdu. Aktualizacji uległo również oprogramowanie, dzięki któremu można sterować pojazdem. Nowe oprogramowanie zostało wgrane łącznie w 186 Warszawskich tramwajach.