Warszawskie drogi: pierwszy etap prac za nami, ale wciąż są utrudnienia

Warszawskie drogi: pierwszy etap prac za nami, ale wciąż są utrudnienia

Pierwszy etap prac drogowych zakończył się w miniony weekend, jednak nie oznacza to końca utrudnień w ruchu. Utrudnienia w ruchu wciąż można odczuwać na ulicy Branickiego, Vogla oraz Przyczółkowej. Do kiedy potrwa drugi etap prac i czego możemy się spodziewać, w związku z zamkniętymi ulicami?

Pierwszy etap zakończony, a kolejny przed nami

Pierwszy etap robót drogowych zakończył się. Nawierzchnia przy skrzyżowaniu ulic Przyczółkowej, Branickiego oraz Vogla została wymieniona. Stary asfalt został sfrezowany, a na jego miejsce położony nowy. Asfalt został również wymieniony we wlotach ulic Vogla i Branickiego raz na zewnętrznych pasach przy ulicy Przyczółkowej.

W najbliższy weekend ruszy kolejny etap, gdzie zostaną sfrezowane oba wewnętrzne pasy jezdni. Prace mają rozpocząć się dziewiątego października o godzinie dwudziestej drugiej. Natomiast planowanie zakończenie przypada na poniedziałek, dwunastego października w okolicach rodziny czwartej nad ranem. W związku z licznymi pracami planowanymi na wielu ulicach Warszawy zmianie ulegną rozkłady linii autobusowych: 143,153,196,N24,163,164,N31.

Dalsze prace

Od czwartku również rozpocznie się kolejny etap prac przy ulicy Szatkowników na Rembertowie. Ulica od ósmego października będzie zamknięta dla ruchu. Zamknięcie drogi będzie obowiązywało od ulicy Cyrulików po generała Ziemskiego. Zostaną w związku z tym wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu ruchu komunikacji miejskiej, wszelkie informacje powinny być na stronie przewoźnika.

Planowany objazd ma przebiegać przez ulice Cyrulików, Republikańską, Frontową do ronda przy ulicy Czerwonych Beretów. Zostanie wymieniona nie tylko nawierzchnia, ale również wykonane zostanie odwodnienie. Prace przewidują również remont chodnika po wschodniej stronie jezdni wraz ze zjazdami do posesji prywatnych. Natomiast w weekend planuje się rozpoczęcie remontu torowiska tramwajowego przy ulicy Grochowskiej w rejonie ronda Wiatraczna. Planowane zakończenie prac przypada na koniec Listopada tego roku.