Mieszkanie do remontu – czy warto się nim zainteresować?

Mieszkanie do remontu – czy warto się nim zainteresować?

Sytuacja na rynku mieszkaniowym jest ostatnio coraz cięższa. Co prawda ilość inwestycji deweloperskich zdaje się nie maleć ale zauważalnym trendem jest zmniejszanie rozmiaru mieszkań. Tym samym na podobnej przestrzeni w różnych okresach czasu mamy więcej lokali mieszkalnych i mniej przestrzeni do życia. Oczywiście duże, rozkładowe mieszkania także się zdarzają ale najczęściej to one jako pierwsze znikają z listy sprzedażowej dewelopera. Może warto więc zmienić strategię i przyjrzeć się mieszkaniom na rynku wtórnym?

 Gdzie udać się po poradę?

Jeśli znajdziemy już odpowiednie dla nas mieszkanie i umówimy się z właścicielem lub pośrednikiem na oględziny to zanim podejmiemy decyzję o zakupie warto je dokładnie sprawdzić. W mieście stołecznym pomocny w takim przypadku może być Notariusz Warszawa. Sprawdzenie lokalu pod względem prawnym powinno być podstawą dla każdego kupującego. Jeśli wszystko będzie w porządku to pozostaje nam podpisanie aktu notarialnego.

Jak się przygotować do remontu?

Zakup wymarzonego M to tak naprawdę dopiero początek naszej drogi. Mieszkania z drugiej ręki często kwalifikują się do generalnego remontu. Warto to zrobić zarówno w celu przearanżowania obecnego rozkładu pomieszczeń jak i wymiany i konserwacji sieci wodociągowej lub elektrycznej. W przypadku tej drugiej stara i skorodowana instalacja elektryczna może nam w przyszłości przysporzyć wielu problemów a w ekstremalnych przypadkach doprowadzić nawet do pożaru. Dlatego warto o tym pomyśleć już na etapie remontu i wybrać polecaną firmę, która świadczy usługi jako Elektryk Warszawa. Dobre i bezpieczne położenie nowej instalacji zgodnie z przemyślanym projektem to podstawa, dlatego powinien nas interesować jedynie elektryk, który posada uprawnienia do pomiarów elektrycznych w Warszawie.

Wijemy przytulne gniazdko.

Czas remontu dla wielu z nas jest trudny i wymagający, jednak musimy pamiętać o tym, że efekty zostaną z nami na lata. Rynek budowlany, jak każda branża, na przestrzeni lat także się rozwija i z roku na rok pojawiają się nowe rozwiązania. Kiedyś, przy wyborze podłogi myśleliśmy o płytkach ceramicznych lub panelach. Dawniej jeszcze modne i popularne były parkiety. Dziś jednak możemy skorzystać z innych rozwiązań. Jednym z ciekawszych rozwiązań, które zdobywają popularność na rynku warszawskim są posadzki z żywic. Wybierając taką formę nasza podłoga może otrzymać praktycznie dowolny, wymyślony przez nas wzór. Dodatkowo będzie łatwa w utrzymaniu i trwała. Jeśli jednak udało nam się kupić mieszkanie w starej kamienicy to możemy, celem utrzymania loftowego charakteru, zastosować mikrocement na podłogę. Dzięki nim nadamy surowego, przemysłowego charakteru spójnie pasującego do reszty wystroju.

Czy warto pomyśleć o czymś jeszcze?

Jeśli udało nam się kupić mieszkanie z balkonem to warto też i o tą część zadbać. Może się szybko okazać, że przy dobrym zaplanowaniu uzyskamy dodatkową przestrzeń, która będzie użyteczna praktycznie przez cały rok. Jednym z rozwiązań jest zabudowa balkonu szkłem w Warszawie. Taka zabudowa pozwala nam maksymalnie wykorzystać przestrzeń na balkonie bez żadnych ograniczeń. Dzięki zastosowaniu szkła i konstrukcji bezramowej nie ograniczamy światła a montaż na prowadnicach pozwala nam w dowolnym momencie otworzyć balkon. Jeśli więc interesuje nas zabudowa tarasu szkłem Warszawa mają możliwość skorzystania z usług profesjonalnej firmy.

Jakie są zalety nowoczesnego budownictwa?

Nowo wybudowane apartamentowce możemy już odróżnić na pierwszy rzut oka od budynków budowanych kilkadziesiąt lat temu. Konstrukcje z betonowych prefabrykatów zostały całkiem niedawno praktycznie wyparte przez konstrukcje stawiane z cegły. Na zachodzie co prawda betonowe prefabrykaty wracają do łask ale w zupełnie innej formie, niż pamiętamy to z czasów PRL. Pierwsze natomiast, co przyciąga naszą uwagę gdy patrzymy na nowe budownictwo to przyjemna dla oka elewacja. Zapewne też w wielu przypadkach są to elewacje wentylowane Warszawa. Elewacje takie, poza oczywistą estetyką mają także bardzo dobre właściwości izolacyjne – zarówno termiczne jak i akustyczne. Dzięki temu nie tylko nasz budynek ładnie wygląda ale jest też ekologiczny i energooszczędny.