Warszawa: 3. edycja Praskiej Dyskoteki Balkonowej odwołana z powodu rosyjskiej agresji

Warszawa: 3. edycja Praskiej Dyskoteki Balkonowej odwołana z powodu rosyjskiej agresji

W minioną sobotę, 26 lutego, na Pradze-Północ w Warszawie miała odbyć się 3. edycja Praskiej Dyskoteki Balkonowej. Jednakże z powodu ataku sił rosyjskich na ziemie ukraińskie impreza została odwołana i prawdopodobnie zostanie przełożona na inny termin.

To już warszawska tradycja, że w ostatni tydzień karnawału startuje mobilna dyskoteka balkonowa. Podczas imprezy zaplanowano występy DJ-ów na mobilnej platformie, która miała poruszać się ulicami Pragi-Północ w rytm przebojów z lat 80. i 90. Niestety w tym roku plany pokrzyżowała wojna na Ukrainie, która rozpoczęła się w zeszłym tygodniu, 24 lutego.

Impreza balkonowa przełożona na inny termin

Inicjatorem dyskotekowego pomysłu był radny stowarzyszenia Kocham Pragę, Kamil Ciepieńko, który chciał zapewnić mieszkańcom Warszawy nieco rozrywki podczas pandemii COVID-19. Z tego względu w ostatnich latach platformy z muzyką rozbrzmiewały pod oknami warszawiaków, którzy mogli bawić się w swoich domach w rytm największych hitów ostatnich dwóch dekad XX stulecia.

Jak poinformowali organizatorzy 3. edycja Praskiej Dyskoteki Balkonowej, impreza prawdopodobnie odbędzie się w późniejszym terminie. Jednak, jak na tę chwilę, idea urządzania hucznych imprez, podczas gdy w sąsiednim kraju giną ludzie, wydaje się być absurdalna. Z tego względu najpierw należy zadbać o bezpieczeństwo pokrzywdzonych i mieć nadzieję, że ta niepotrzebna wojna zakończy się jak najszybciej.

Sprawdź też, jakie są najlepsze gry planszowe na imprezę.