Bliska Wola Tower najgorszym budynkiem w Warszawie?

Bliska Wola Tower najgorszym budynkiem w Warszawie?

Tak zwane klatki mieszkalne dotychczas kojarzyły się nam z budownictwem mieszkalnym w Chinach, gdzie ludzi jest znacznie więcej niż miejsca. Tymczasem rynek nieruchomości w Polsce szaleje, a nowoczesna warszawska inwestycja zyskała miano Hong Kongu na Woli.

Mikromieszkania w wysokiej cenie

W ciągu ostatnich lat ceny mieszkań znacznie wzrosły i rosną dalej. Deweloperzy szukają kolejnych sposobów na ograniczenie kosztów i zwiększenie zarobków. Tak zwana patodeweloperka w Polsce staje się coraz popularniejsza.

Bliska Wola Tower jest chyba najbardziej bezczelną inwestycją Warszawy. Zdjęcia warszawskiego Hong Kongu krążą po internecie ku przestrodze. Ale mruganie oczami nic nie da, bo to nie sen, a rzeczywistość.

Polaków nie stać na mieszkania marzeń, dlatego idą na niewiele tańsze kompromisy. Niestety, jednym z takich kompromisów są ciasne mieszkania w Bliskiej Woli. I chociaż z kilku perspektyw okolica nie wygląda aż tak strasznie, to jednak tego kompleksu w żaden sposób nie można uznać za ładny, czy funkcjonalny. Jest za to tani, ale nie dla kupujących, a dla dewelopera.

Co znaczy człowiek wobec zysku?

Ludzie buntowali się przeciwko budowie przerażającego kompleksu pseudomieszkaniowego na Woli jeszcze w trakcie budowy. Niestety, na nic się to zdało. Opłacalność ma największe znacznie. Ach, aż łezka się w oku kręci, kiedy czyta się o przestronnych mieszkaniach, w jakich dawniej żyli mieszczanie! Wiele wskazuje na to, że przestronne wnętrza będziemy podziwiać jedynie w muzeach.

Wzrastające ceny mieszkań powodują, że coraz mniej ludzi stać na kupienie wymarzonego lokum, nawet z kredytem. Maleńkie mieszkania w Bliska Wola Tower sprzedają się znakomicie, mimo że teoretycznie nikt nie chce mieszkać na kilkunastu metrach. Jeżeli nic się nie zmieni, w przyszłości mieszkania, które dzisiaj uważamy za małe i przeciętne mogą stać się prawdziwym luksusem.

Mamy nadzieję, że tego typu osiedla nie będą zyskiwały popularności i że doczekamy czasów, w których mieszkania na sprzedaż w Warszawie i Polsce zaczną tanieć.

Ofertę mieszkań na sprzedaż w Warszawie sprawdź na https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/warszawa/