Zmienione rozkłady jazdy warszawskiej komunikacji miejskiej podczas świąt i ferii zimowych

Zmienione rozkłady jazdy warszawskiej komunikacji miejskiej podczas świąt i ferii zimowych

Podczas ostatnich dni grudnia oraz początku stycznia łącznie z obchodami Trzech Króli, obserwuje się spadek liczby osób korzystających z Warszawskiego Transportu Publicznego. Z tego powodu, planowane są zmiany w harmonogramie kursowania komunikacji miejskiej, które będą lepiej dostosowane do potrzeb podróżujących. Przez całą noc sylwestrową metro będzie dostępne dla pasażerów. Zaleca się jednak sprawdzenie rozkładu przed podróżą. Spacer po zimowym deptaku na Trakcie Królewskim to kolejna atrakcja, którą można zaplanować.

Z powodu przerwy świąteczno-noworocznej w placówkach edukacyjnych wszystkich typów, a także ze względu na okres urlopowy, Zarząd Transportu Miejskiego w stolicy wprowadził zmiany mające na celu dostosowanie kursowania WTP do zmniejszonego zapotrzebowania.

W weekend poprzedzający Nowy Rok (30-31 grudnia 2023), Warszawski Transport Publiczny będzie funkcjonował według standardowego rozkładu jazdy, z wyjątkiem kilku linii autobusowych – ich szczegółowy rozkład można znaleźć na stronie WTP. Przez całą noc z 31 grudnia na 1 stycznia metro będzie dostępne dla pasażerów.

W Nowy Rok, autobusy będą kursowały według świątecznego rozkładu jazdy, z możliwością zawieszenia lub modyfikacji wybranych linii i tras. Tramwaje będą kursować według specjalnego rozkładu (co ok. 10 lub 20 minut, w zależności od linii), a metro będzie kursowało co 6-7 minut w godzinach między 6:00 a 23:00, a w pozostałych godzinach co ok. 10 minut.

Podczas święta Trzech Króli (6 stycznia), tramwaje będą kursowały według weekendowego rozkładu, a metro na podstawie rozkładu niedzielnego. Autobusy przez cały weekend będą kursować tak jak podczas świąt, z możliwością zawieszenia niektórych linii. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie WTP.

Zakończono prace przy rozbudowie linii kolejowej nr 47 prowadzącej od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego. Od soboty, 30 grudnia, od godziny 3:00 wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu dla pociągów WKD. Pociągi pomiędzy Podkową Leśną Główną a Grodziskiem Mazowieckim Radońską będą teraz jeździły po obu torach bez ograniczeń. Częstotliwość kursowania wyniesie: co 15-30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu, co 20-40 minut w dni powszednie poza godzinami szczytu oraz co 60 minut w weekendy i święta. Natomiast do lub z Milanówka pociągi będą kursować co 60 min. Pociągi na krótszej trasie, tj. do/z Podkowy Leśnej Głównej, zostaną przedłużone do Grodziska Mazowieckiego.

W związku z kontynuacją prac na stacji Warszawa Zachodnia, przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe, pociągi WKD będą nadal docierać tylko do przystanku osobowego Warszawa Reduta Ordona. Więcej informacji można znaleźć na stronie WKD.

Ostatnią okazją do skorzystania z spacerów po Trakcie Królewskim będą weekendy od Nowego Roku do święta Trzech Króli (6-7 stycznia). Autobusy będą miały zmienione trasy w obszarze ulic Nowy Świat i Krakowskiego Przedmieścia. Spacerujący będą mogli podziwiać efektowną świąteczną iluminację na Krakowskim Przedmieściu oraz choinkę na placu Zamkowym.