Ukraiński obywatel z 4 promilami alkoholu za kierownicą ciągnika siodłowego – teraz czeka go sąd

Ukraiński obywatel z 4 promilami alkoholu za kierownicą ciągnika siodłowego – teraz czeka go sąd

Za kierownicą pojazdu w stanie silnego upojenia alkoholowego został zatrzymany mężczyzna pochodzący z Ukrainy. Funkcjonariusze warszawskiej policji zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który kierował ciągnikiem siodłowym z naczepą mając prawie 4 promile alkoholu we krwi. Jego prawo do kierowania pojazdem zostało już odebrane, a w najbliższym czasie stawi się przed obliczem sądu. Pragniemy apelować o odpowiedzialne zachowanie na drodze i podkreślamy, że kierowcy jadący pod wpływem alkoholu posiadają potencjał śmiertelnego ryzyka nie tylko dla siebie, ale także dla innych osób korzystających z dróg.

Nietrzeźwi kierowcy to poważne niebezpieczeństwo na drogach, często odbierają zdrowie i życie innym uczestnikom ruchu drogowego. Mimo wielokrotnych apeli o unikanie jazdy pod wpływem alkoholu, nadal zdarzają się osoby, które lekceważą własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych. Na polskich drogach nie jest tolerowane takie zachowanie i brak poszanowania dla obowiązujących przepisów.

Jakiś czas temu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zauważyli mężczyznę kierującego ciągnikiem siodłowym z naczepą na ulicy Wybrzeże Gdyńskie. Sposób, w jaki poruszał się ten kierowca, sugerował, że może być pod wpływem alkoholu, a badanie alkomatem potwierdziło te podejrzenia. Mężczyzna miał w swoim organizmie prawie 4 promile alkoholu! 38-letni obywatel Ukrainy został natychmiast zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie, gdzie musiał otrzeźwieć przez kilkanaście godzin. Policjanci odebrali mu prawo jazdy, a pojazd przekazali znajomemu. Dodatkowo, mężczyzna był zarejestrowany w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS).

Po wytrzeźwieniu mężczyznę odwiedzili policjanci z Żoliborza i przedstawili mu zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz nadzoruje postępowanie w tej sprawie.

Przypominamy, że alkohol przyczynia się do negatywnych zmian w organizmie człowieka, prowadząc do utraty koncentracji i poczucia rzeczywistości. Wydłuża również czas reakcji i zdolność oceny sytuacji. Pijany kierowca stanowi śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego! Bądź odpowiedzialny – pamiętaj, że Twój jeden błąd może kosztować kogoś zdrowie lub życie!