Zmiany w kursowaniu pociągów SKM i KM od 20 sierpnia

Zmiany w kursowaniu pociągów SKM i KM od 20 sierpnia

W dniu 20 sierpnia, który przypada na niedzielę, pewne pociągi linii S3 zostaną skierowane na skróconą trasę i będą kończyły swoją podróż na przystanku Warszawa Powązki lub stacji Warszawa Gdańska. Dodatkowo, jeden z pociągów popołudniowych poruszać się będzie wyłącznie między stacjami Warszawa Lotnisko Chopina a Warszawa Rakowiec. W dniu następnym, czyli w poniedziałek 21 sierpnia, wprowadzone zostaną kolejne modyfikacje. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że pociągi łączące Pruszków z Otwockiem zostaną podzielone na dwie zupełnie oddzielne trasy. Jest to konsekwencja konieczności zawieszenia ruchu pomiędzy stacjami Warszawa Centralna a Warszawa Zachodnia.

Na skróconej trasie od Pruszkowa do Warszawy Zachodniej będzie jeździć linia S1. Linia S10 natomiast zostanie skierowana na trasę Otwock – Warszawa Wschodnia lub Otwock – Warszawa Centralna. Kursowanie linii S2 nadal pozostaje zawieszone. Pociągi linii S20 od poniedziałku 21 sierpnia będą kursować na skróconej trasie między stacjami Warszawa Stadion a Warszawa Rembertów. Również od tego samego dnia, pociągi S4 będą poruszały się tylko na skróconej trasie od stacji Warszawa Gdańska do Zegrze Południowe. Pociągi linii S40 będą natomiast jeździły między Piasecznem a Warszawą Główną, także w dni wolne od pracy.

Dotkliwe utrudnienia obejmą również linię R2 łączącą Warszawę z Łukowem. Wymiana urządzeń sterujących ruchem kolejowym rozpocznie się 21 sierpnia na stacji Sulejówek Miłosna oraz odcinkach między Mińskiem Mazowieckim a Sulejówkiem i Warszawą Rembertów. Będzie to oznaczało konieczność odwołania wszystkich połączeń SKM z/do Sulejówka oraz niektórych połączeń oferowanych przez KM. W wybranych terminach ostatnie pociągi KM zostaną zastąpione autobusami.