Zatrzymanie mężczyzny z dużą ilością substancji psychotropowych na warszawskiej Woli

Zatrzymanie mężczyzny z dużą ilością substancji psychotropowych na warszawskiej Woli

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z warszawskiej dzielnicy Wola zakończyli operację, która doprowadziła do zatrzymania 48-letniego mężczyzny. Okazało się, że miał on przy sobie spore ilości substancji o działaniu psychotropowym. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności, podejrzany został osadzony w areszcie policyjnym. Postępowanie dowodowe doprowadziło do postawienia mu zarzutu posiadania dużej ilości narkotyków. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja otrzymała cenną wskazówkę podczas pracy operacyjnej. Informacja sugerowała, że w jednym z mieszkań na warszawskim Śródmieściu mogą być przechowywane narkotyki. Oficerowie wydziału kryminalnego natychmiast podjęli niezbędne działania i rozpoczęli operację. Na miejscu zastali 48-letniego mężczyznę i przeszukali mieszkanie, w którym odnaleźli substancje psychotropowe, marihuanę oraz dwie wagi elektroniczne.

Wszystkie znalezione przez policję substancje zostały natychmiast zabezpieczone, a mężczyzna trafił w ręce prawa. Po przewiezieniu do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście podejrzany usłyszał zarzut posiadania dużych ilości substancji psychotropowych oraz marihuany. Przestępstwo to jest karane nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie postępowanie ws. zatrzymanego prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście.