Dozór Policyjny i zakaz kontaktu z żoną dla 32-letniego agresora

Dozór Policyjny i zakaz kontaktu z żoną dla 32-letniego agresora

Mieszkaniec powiatu, w wieku 32 lat, został zobowiązany przez prokuratora do dwukrotnego tygodniowego stawiennictwa w lokalnej jednostce Policji. Dodatkowo, nałożono na niego zakaz zbliżania się oraz komunikacji z jego żoną. Takie restrykcje wynikły z faktów domowej przemocy, której dopuszczał się mężczyzna. Został on zatrzymany przez policjantów dzielnicowych po tym, jak jego żona zgłosiła zarówno psychiczne, jak i fizyczne maltretowanie ze strony męża. W przypadku skazania, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o przemocy domowej złożone przez żonę doprowadziło do zatrzymania 32-latka przez dzielnicowych z Legionowa. Żona oskarżyła go o kilkumiesięczne znęcanie się nad nią. Podczas przeprowadzonego śledztwa, policjanci ustalili, że mężczyzna był sprawcą awantur domowych, podczas których bił i kopał swoją żonę, a także wyzywał i poniżał ją.

Po zatrzymaniu i przesłuchaniu, 32-latek usłyszał zarzuty dotyczące znęcania się nad bliską osobą. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, prokurator zdecydował o nałożeniu na podejrzanego dozoru policyjnego oraz zobowiązał go do regularnego zgłaszania się w jednostce Policji dwukrotnie w tygodniu. Dodatkowo, mężczyzna ma zakaz zbliżania się i kontaktowania z ofiarą. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystkie czynności związane z tym przypadkiem są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

Reaguj! Przemoc domowa zazwyczaj nie jest incydentem jednorazowym. Jeśli nie zostaną podjęte natychmiastowe i stanowcze działania przeciwko sprawcy, przemoc może się powtarzać. Coraz więcej ofiar przemoc domowej szuka pomocy i wie, gdzie mogą ją otrzymać. Z kolei sprawcy takich działania nie powinni czuć się bezkarni, sądząc, że przestępstwo „czterech ścian” będzie jedynie tajemnicą rodzinną.