Zatrzymanie 29-latka z Bielan podejrzanego o posiadanie niemal pół kilograma narkotyków

Zatrzymanie 29-latka z Bielan podejrzanego o posiadanie niemal pół kilograma narkotyków

W dzielnicy Bielany w Warszawie, funkcjonariusze miejscowego wywiadu kryminalnego zatrzymali mężczyznę. Podejrzewali go o przechowywanie licznych substancji narkotycznych o łącznej masie równej prawie pół kilogramowi. Policja odnajduje nielegalne substancje w torbie reklamowej, którą mężczyzna nosił ze sobą, oraz w jego domu. Zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych przedstawiła mu Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz. Na czas postępowania przeciwko 29-latkowi zastosowano policyjny dozór.

Funkcjonariusze patrolujący dzielnicę Bielany zwrócili uwagę na mężczyznę siedzącego na murku przy Broniewskiego około godziny 13.00. Zauważyli, że ma przy sobie reklamówkę i nerwowo obserwuje okolicę. Policjanci postanowili zbadać przyczynę jego zdenerwowania. Kontrola przeprowadzona przez policję ujawniła, że mężczyzna posiadał przy sobie dużą ilość suszu roślinnego, co doprowadziło do jego zatrzymania.

Tego samego dnia policjanci udali się do domu 29-latka. W jego mieszkaniu odkryli foliowe torby wypełnione różnymi rodzajami substancji odurzających, ukrytymi w różnych zakątkach pomieszczeń. Wszystkie te substancje zostały skonfiskowane i poddane analizie.

Badania laboratoryjne potwierdziły, że zabezpieczone substancje to marihuana, 3-CMC i 4-CMC. Dowody zgromadzone przez śledczych zostały przekazane do prokuratury. Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz postawiła 29-latkowi zarzut posiadania prawie 500 gramów narkotyków różnego typu.

Na czas postępowania sądowego, mężczyźnie nałożono policyjny dozór. Przestępstwo, które mu zarzucono, jest karane pozbawieniem wolności nawet na okres do 10 lat.