Spotkanie Przedszkolaków z Policjantką i Sierżantem Borsukiem w ramach projektu "Bezpieczne przejścia dla pieszych"

Spotkanie Przedszkolaków z Policjantką i Sierżantem Borsukiem w ramach projektu "Bezpieczne przejścia dla pieszych"

Niedawno miało miejsce niecodzienne spotkanie w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Pruszkowie. Wizytę złożyli tu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, a konkretniej jedna z policjantek oraz Sierżant Borsuk. Celem odwiedzin było przekazanie najmłodszym istotnych informacji dotyczących bezpieczeństwa, jak również pozwolenie im bliżej poznać pracę stróżów prawa.

Za pomocą praktycznych przykładów, dzieci dowiedziały się o różnych aspektach pracy policjanta. Miały okazję obejrzeć mundur i dowiedzieć się, kiedy mogą zgłosić problem do organów ścigania. Jednym z ważniejszych przekazanych komunikatów było hasło „Pomagamy i chronimy!”.

Podczas spotkania, każde dziecko miało możliwość przypomnienia sobie numeru alarmowego 112 oraz sposobu jego użycia. Duże znaczenie miała też przypomnienie reguły „gdy jestem sam w domu – NIE OTWIERAM DRZWI NIKOMU” oraz innych zasad zapewniających bezpieczeństwo. Wszystkie przedszkolaki są również świadome tego, że nie powinny przyjmować prezentów, nawet w postaci słodkich cukierków, od nieznajomych osób.

W kontekście nadchodzących wakacji, rozmawiano także o bezpieczeństwie podczas wyjazdów, na wycieczkach i nad wodą. Dzieci zostały poinstruowane jak postępować, jeżeli zgubią się w nieznanym miejscu.

Zawsze cieszymy się na widok Sierżanta Borsuka w naszym przedszkolu. Jego popularność wśród najmłodszych potwierdza mnogość „przytulasków” od dzieci oraz ich radosne uśmiechy na twarzach.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Pruszkowskim inwestycja w infrastrukturę oraz w edukację mieszkańców – edycja 2023”. Projekt ten jest finansowany ze środków „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”.