Zatrzymanie 22-letniego mężczyzny z Białołęki posiadającego w mieszkaniu ponad 3 kg narkotyków

Zatrzymanie 22-letniego mężczyzny z Białołęki posiadającego w mieszkaniu ponad 3 kg narkotyków

Policyjna operacja przeciwdziałania przestępczości narkotykowej, przeprowadzona przez jednostkę kryminalną z komisariatu na warszawskiej Białołęce, doprowadziła do aresztowania 22-letniego mieszkańca tej dzielnicy. Znaleziono u niego w domu ponad trzy kilogramy różnych substancji narkotycznych, w tym marihuany i klefedronu. Prokuratura postawiła mu zarzut posiadania dużych ilości nielegalnych substancji, a sąd zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. W przypadku skazania, mężczyźnie grozi nawet do dekady pozbawienia wolności.

Dzięki efektywnym działaniom policjantów z komisariatu na Białołęce, udało się namierzyć i zatrzymać kolejną osobę powiązaną z obrotem narkotykami. Wywiad, który przeprowadzili policjanci, doprowadził ich do młodego człowieka, który miał się pojawić w okolicach ulicy Modlińskiej. Policja skupiła swoją uwagę na jednym z pasażerów, który opuścił samochód marki Toyota i skierował się w stronę pobliskiego budynku mieszkalnego. Na miejscu funkcjonariusze zidentyfikowali się i zatrzymali go. W jego posiadaniu znaleziono torbę z beżowym proszkiem, dwa telefony komórkowe oraz tysiąc złotych.

Mimo początkowych trudności z ustaleniem miejsca zamieszkania mężczyzny, policjantom udało się odnaleźć jego dom na Pradze Północ i przeprowadzić tam przeszukanie. Odkryli w nim foliowe worki, opakowania i pojemniki zawierające różne substancje i płyny. Po zatrzymaniu, mężczyzna został umieszczony w areszcie policyjnym, a wszystkie materiały dowodowe przekazano do dalszej analizy technikowi policyjnemu.

W czasie dalszych czynności procesowych, przeprowadzonych przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga Północ, 22-latek usłyszał zarzut posiadania dużej ilości substancji odurzających i psychotropowych. Przyznano mu także policyjny dozór a także nałożono poręczenie majątkowe w wysokości 50.000 złotych. Przestępstwo, którego dopuścił się mężczyzna, jest bardzo poważne i za jego popełnienie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.