Rozmaite atrakcje zaplanowane na 376. urodziny warszawskiej Pragi

Rozmaite atrakcje zaplanowane na 376. urodziny warszawskiej Pragi

Inicjatywa społeczników praskich zaowocowała obchodami 376. urodzin Pragi – dzielnicy Warszawy, której praw miejskich nadał 10 lutego 1648 roku. Te coroczne święto, pełne różnorodności i kolorów, ma na celu upamiętnić te ważne dla lokalnej społeczności wydarzenie. Atrakcyjny program, obejmujący między innymi warsztaty, spacery oraz quiz wiedzy o Pradze, został przygotowany na okres od 9 do 18 lutego. Uroczyste odczytanie Aktu Urodzin, popularny praski Slow Dating oraz „Boomers party” to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji.

Przy organizacji licznych imprez biorą udział nie tylko lokalne organizacje pozarządowe, ale także instytucje, a nawet sami mieszkańcy dzielnicy. Obchody mają nawiązywać do karnawału, stąd ostatki są motywem przewodnim urodzin Pragi. W bogatej ofercie znalazły się wydarzenia związane z historią tej części Warszawy: prezentacje, oprowadzania czy koncert z praskimi szlagierami.

Uroczyste odczytanie aktu lokacji przez lalkowych aktorów z Teatru Baj, otwarte warsztaty i sąsiedzki konkurs życzliwości „Praskie Prażyny” z pewnością przyciągną wiele osób. Nie zabraknie też tortu na zakończenie obchodów.

Dla dorosłych przygotowano specjalny program – będą mogli oni bawić się na balu karnawałowym „Boomer’s Party”, tańcząc do przebojów z lat 80. i 90. Dla tych, którzy szukają chwili relaksu, organizatorzy zaplanowali warsztaty wytchnieniowe z wycinanką i zabawy z gwarą praską. Z kolei Praski SlowDating jest doskonałą okazją dla tych, którzy chcą poznać swoją drugą połówkę czy nawiązać nowe znajomości na Pradze.