Zatrzymanie 22-latka z narkotykami o wartości 60 tysięcy złotych przez wołomińską policję

Zatrzymanie 22-latka z narkotykami o wartości 60 tysięcy złotych przez wołomińską policję

Policjanci z Wołomina, pracownicy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej, dokładnie egzekwują prawo wobec osób posiadających narkotyki. W przeciągu ostatnich dni, udało im się zatrzymać młodego mężczyznę w wieku 22 lat, podejrzewanego o przechowywanie ponad 1,5 kg substancji odurzających. Za ten nielegalny akt osoba ta ryzykuje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Niedawno, śledczy z Wołomina wkroczyli na teren jednej z lokalnych posesji na terenie gminy Dąbrówka. Skierowali swoje kroki ku domostwu, w którym – jak podejrzewali – ukryte były narkotyki. Drzwi otworzył im sam podejrzany. Widząc mundury, mężczyzna natychmiast zaczął uciekać w głąb domu, szukając sposobu na szybką ucieczkę. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg. Zdołali zatrzymać 22-latka w jednym z pomieszczeń. Następny krok to przeszukanie całej nieruchomości oraz dodatkowych budynków, z których korzystał młody mężczyzna. W tej misji wsparli ich specjalnie przeszkoleni psy policyjne.

Znalezione przez policję substancje odurzające były ukryte w różnych miejscach, w tym w pudełku po chipsach, opakowaniach po witaminach, plastikowych torebkach, foliowym worku owiniętym taśmą malarską oraz nawet w dziecięcych rajstopach zwiniętych w kłębek. Łącznie ujawniono blisko 1,3 kg marihuany i ponad 0,5 kg mefedronu. Wszystko to sumuje się na wartość przekraczającą 60 tysięcy złotych na czarnym rynku.

22-latek został zatrzymany i umieszczony w areszcie policyjnym, a wszystkie znalezione narkotyki zostały zabezpieczone. Prokuratura Rejonowa w Wołominie wszczęła śledztwo i sformułowała zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Za taki czyn zagrożona jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.