Poranne utrudnienia na Wisłostradzie spowodowane zderzeniem

Poranne utrudnienia na Wisłostradzie spowodowane zderzeniem

Podróżującym do pracy wczesnym rankiem na jeden z głównych traktów komunikacyjnych, jakim jest Wisłostrada, przeszkodziło auto stojące poprzecznie na jezdni. W wyniku kolizji z barierką ochronną, której ślady widoczne były na wysokości dzielnicy Żoliborz, pojazd blokował ruch. To zdarzenie skutkowało znacznymi korkami sięgającymi do mostu Grota-Roweckiego.

Interweniujące służby zostały powiadomione o incydencie drogowym na Wisłostradzie nieco po godzinie 6 rano. Na podstawie zebranych relacji świadków zdarzenia, wynikało że kierujący fordem mężczyzna jechał w stronę centrum miasta. Gdy schodził wiaduktem nad ulicą Krasińskiego, niespodziewanie stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w barierkę – tak sytuację opisywał Mateusz Szmelter z TVN Warszawa. W rezultacie, barierka była uszkodzona na kilkudziesięciometrowym odcinku – dodawał.

Na miejscu zdarzenia działania podjęli policjanci. Jak informuje Marta Sulowska, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji, kierujący nie odniósł żadnych obrażeń i był trzeźwy.

W wyniku zdarzenia, ruch na jednym z pasów Wisłostrady został całkowicie zablokowany. Powoduje to powstanie sporych korków. – Obecnie sięgają aż do mostu Grota-Roweckiego – mówił przed godziną 7 Mateusz Szmelter.