Zapraszamy na ekologiczny festiwal zdrowej żywności na Bazarze Szmulki

Zapraszamy na ekologiczny festiwal zdrowej żywności na Bazarze Szmulki

6 czerwca, w sercu Pragi-Północ, odbędzie się druga edycja EKO Targu. Wydarzenie to, odbywające się na Bazarze Szmulki przy ulicy Radzymińskiej 6, jest kolejnym przykładem promocji zdrowego stylu życia i handlu na świeżym powietrzu. Organizatorem jest Zarząd Praskich Terenów Publicznych.

Festiwal rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do godziny 18:00, a co więcej – będzie powtarzać się co tydzień, każdego czwartku. Podczas EKO Targu będzie można nabyć wyjątkowe produkty takie jak: miód z lokalnej pasieki, przetwory rzemieślnicze, różnorodne musy i dżemy oraz soki i sosy. Dodatkowo dostępne będą również zdrowe przekąski takie jak batony i ciastka.

Liczne stoiska oferować będą smakowite wyroby garmażeryjne, wśród których znajdą się tradycyjne pierogi, cepeliny, kotlety, gołąbki oraz pasztety – wszystko to bez dodatku bułki pszennej czy jajek. Wielu z proponowanych produktów posiada nagrody i certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość.

W ubiegłym roku, dwudniowa edycja EKO Targu spotkała się z gorącym przyjęciem przez mieszkańców. Powodzenie wydarzenia skłoniło Zarząd Praskich Terenów Publicznych do kontynuowania tej inicjatywy i jeśli zainteresowanie będzie wystarczająco duże, EKO Targ stanie się wydarzeniem regularnym, odbywającym się co tydzień.

Kierownik Zarządu Praskich Terenów Publicznych, Katarzyna Bełdowska, zwraca uwagę, że Bazarek na Szmulkach czeka na pilną rewitalizację. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest realizacja projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego – głosowanie odbędzie się już w czerwcu tego roku.

Celem organizacji EKO Targu jest nie tylko zapewnienie dostępu do zdrowej żywności dla mieszkańców Pragi, ale również integracja lokalnej społeczności. Katarzyna Bełdowska dodaje, że puste pawilony mogłyby zyskać nowych dzierżawców nie tylko na czas trwania targu, ale także na pozostałe dni tygodnia. Takie ożywienie bazarku przyciągnie uwagę nowych klientów i przyczyni się do przywrócenia mu funkcji handlowej.