Trzech mężczyzn zatrzymanych za kradzież przewodów elektrycznych na posesji w powiecie nowodworskim

Trzech mężczyzn zatrzymanych za kradzież przewodów elektrycznych na posesji w powiecie nowodworskim

Funkcjonariusze policji z Wieliszewa zatrzymali trzy osoby w wieku 41, 40 i 34 lata, wszystkie zamieszkujące powiat nowodworski. Mężczyźni zostali zaskoczeni na terenie prywatnej posesji podczas próby kradzieży przewodów elektrycznych. Zostało to zgłoszone przez poszkodowanego, który zaalarmował odpowiednie służby telefonicznie. Za popełnione czyny grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Gdy właściciel nieruchomości otrzymał powiadomienie z foto pułapki na jego posesji o wtargnięciu nieproszonych gości, natychmiast skontaktował się z policją z Wieliszewa, informując jednocześnie, że sam również udaje się na miejsce zdarzenia.

Kilka minut później policjanci byli już na miejscu. W jednym z budynków gospodarczych na terenie posesji znaleźli i aresztowali trzech mężczyzn w wieku 41, 40 i 34 lat. W trakcie interwencji, funkcjonariusze znaleźli również plecak zawierający trzy nożyce oraz torbę z pociętym kablem elektrycznym. W niewielkiej odległości od miejsca zdarzenia, policjanci namierzyli też samochód, którym poruszali się sprawcy.

Zatrzymani mężczyźni zostali przetransportowani do aresztu policyjnego. Po zebraniu dowodów, w tym zabezpieczonych śladów na miejscu przestępstwa, policja postawiła im formalne zarzuty. Teraz będą musieli stanąć przed sądem za próbę kradzieży mienia o wartości kilkuset złotych. Za ten czyn grozi im kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Przebieg całego postępowania nadzoruje Prokuratura rejonowa w Legionowie.