Poszukiwany przez Europejski Nakaz Aresztowania mężczyzna zatrzymany w Warszawie

Poszukiwany przez Europejski Nakaz Aresztowania mężczyzna zatrzymany w Warszawie

Podczas intensywnych działań, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji z Warszawskiego Targówka, odnaleźli i zatrzymali 42-letniego mężczyznę. Poszukiwano go na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Postępowanie sądowe Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga zaowocowało tymczasowym aresztowaniem poszukiwanego na okres 7 dni. Wkrótce zostanie podjęta decyzja co do jego wydania austriackiemu wymiarowi sprawiedliwości. Jeśli zostanie skazany, za kratami może spędzić nawet 10 lat.

Funkcjonariusze Komisariatu Targówek, którzy specjalizują się w odnajdywaniu osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, prowadzili działania mające na celu zlokalizowanie i zatrzymanie 42-latka.

Mężczyzna był ścigany przez władze austriackie za udział w przestępczej grupie zajmującej się kradzieżami samochodów poprzez włamanie. Ponadto stawia mu się zarzuty bezprawnego używania dokumentów oraz niszczenia środków płatniczych. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że poszukiwany przebywa na terenie dzielnicy Targówek w Warszawie. Szybko udali się pod wytypowany adres i zatrzymali mężczyznę. Następnie przetransportowali go do komisariatu przy ulicy Chodeckiej. Po tym, funkcjonariusze doprowadzili go do Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. Tam prokurator, po przesłuchaniu poszukiwanego, wystąpił do Sądu Okręgowego Warszawa – Praga o tymczasowe aresztowanie go na okres 7 dni od dnia zatrzymania. Wniosek ten został uwzględniony przez sąd.

W najbliższym czasie zostanie podjęta decyzja o ewentualnym wydaniu 42-latka austriackiemu wymiarowi sprawiedliwości.