Zapisy na 33. Bieg Powstania Warszawskiego otwarte od 5 czerwca

Zapisy na 33. Bieg Powstania Warszawskiego otwarte od 5 czerwca

W środę, piątego dnia czerwca, rozpoczynają się zapisy na trzydziestą trzecią edycję Biegu Powstania Warszawskiego. Aktywna Warszawa oraz Fundacja Maraton Warszawski wspólnie znoszą odpowiedzialność za organizację tego wydarzenia.

Wyjątkowo uroczysty i ważny dla mieszkańców stolicy Bieg Powstania odbędzie się w sobotę, 27 lipca. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystanse 5 lub 10 kilometrów, a trasa biegu upamiętniającego powstańców z 1944 roku będzie przebiegać obok miejsc szczególnie symbolicznych dla Powstania Warszawskiego. Meta biegu zostanie umiejscowiona przy ulicy Konwiktorskiej, gdzie w sierpniu 1944 roku przecinała się linia frontu. Zgłoszenia do udziału w biegu będą przyjmowane od godziny dwunastej w dniu 5 czerwca.

Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta miasta stołecznego Warszawy, podkreśla wyjątkowy klimat tego wydarzenia – szczególnie w tym roku, kiedy przypada okrągła osiemdziesiąta rocznica. Biegacze startują w porze wieczornej i większość z nich przekracza linię mety już po zmierzchu, co dodaje nastrojowości całemu wydarzeniu. Kaznowska jest przekonana, że uczestnicy biegu są dumni z pełnej niestrudzonego ducha i radości odradzającej się Warszawy, a sam bieg stanowi godne upamiętnienie bohaterów powstania. Zaprosiła też wszystkich do zgłaszania udziału w biegu, których zapisy rozpoczynają się 5 czerwca o godzinie dwunastej.

Aktywna Warszawa proponuje kilka inicjatyw dla osób pragnących przygotować się do 33. Biegu Powstania Warszawskiego. Jedną z nich jest Leśna Triada Biegowa: Szlak lata, która odbędzie się 15 czerwca w Lesie Kabackim. Ponadto Stołeczne Centrum Sportu zachęca do udziału w Poniedziałkach biegowych w Ośrodku Nowa Skra oraz Czwartkach biegowych w Ośrodku Rozbrat-Jutrzenka.

Bieg Powstania Warszawskiego to wydarzenie, które na stałe wpisało się w stołeczny kalendarz sportowy. Jego niepowtarzalna atmosfera, doskonała organizacja oraz unikalna trasa sprawiają, że jest jednym z wydarzeń 32. edycji Warszawskiej Triady Biegowej. Kolejny z biegów cyklu to Bieg Niepodległości. Warszawska Triada Biegowa to największy cykl biegowy w Polsce, dający możliwość aktywnego świętowania rocznic wydarzeń mających ogromne znaczenie dla historii kraju. Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa i Fundacja Maraton Warszawski współpracują przy tworzeniu „Triady”, podobnie jak to miało miejsce w 2023 roku.