Nietrzeźwi kierowcy nadal stanowią poważne zagrożenie na drogach w Polsce

Nietrzeźwi kierowcy nadal stanowią poważne zagrożenie na drogach w Polsce

Na szosach w Polsce, nietrzeźwi kierowcy są ciągle ciężkim problemem. Prawie każdego dnia, patrole policyjne muszą konfrontować się z tymi, którzy pomimo surowych konsekwencji prawnych, decydują się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. To nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie jest przyczyną licznych tragedii. Dlatego apelujemy o szczególną uwagę na drogach i przede wszystkim o powstrzymanie się od jazdy po spożyciu alkoholu. Niestety, ostatnio policja była zmuszona interweniować w sprawie kolejnych kierowców złapanych na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu.

W ramach działań policyjnych, nadzwyczaj ważnym jest wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących. Każda podejrzana postawa kierujących jest natychmiast badana przez funkcjonariuszy. Zawsze reagują oni również błyskawicznie na informacje o potencjalnej niebezpiecznej sytuacji zgłaszane przez innych użytkowników dróg. Działania te mają na celu unikanie tragedii na drogach spowodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców.

Osoby, które decydują się na prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu, wykazują brak rozsądku i lekkomyślność. Nie mają one miejsca na naszych drogach – nietrzeźwy kierowca stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Ostatnio podczas kontroli drogowej na ulicy Pułkowej w Warszawie, zatrzymano kierowcę forda. Na podstawie stylu jazdy mężczyzny, policjanci szybko podejrzewali, że jest on pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło tę teorię – wynik przekraczał 1 promil. Kierowca, obywatel Ukrainy, został zatrzymany.

Kolejna interwencja miała miejsce na ulicy Marymonckiej, gdzie zatrzymano koleją osobę z Ukrainy, prowadzącą jeepa. Alkotest wykazał u niego również ponad 1 promil alkoholu we krwi.

Kolejny incydent miał miejsce na ulicy Wóycickiego, gdzie 55-letni kierowca skody miał prawie 1 promil alkoholu we krwi. Policjanci z Bielan zatrzymali mu prawo jazdy.

Wszyscy zatrzymani kierowcy usłyszą zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Całość czynności związanych z powyższymi sprawami jest nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Żoliborz.