Zaniedbana technicznie Skoda prowadzona przez 48-latka przyciąga uwagę funkcjonariuszy drogówki

Zaniedbana technicznie Skoda prowadzona przez 48-latka przyciąga uwagę funkcjonariuszy drogówki

Wielu kierowców, niestety, nie traktuje poważnie konieczności utrzymania swojego pojazdu w dobrym stanie technicznym. Niezdatne do jazdy hamulce, uszkodzony układ kierowniczy czy opony z zużytym bieżnikiem są częstymi przyczynami incydentów drogowych – także tych o tragicznym finałe.

Taką niefrasobliwość mogli zaobserwować oficerowie drogówki z Piaseczna w Baniosze, kiedy ich wzrok przykuła srebrna Skoda o wyjątkowo zły stan techniczny. Zdecydowali się zatrzymać pojazd, aby dokonać kontroli drogowej i dowiedzieć się, dlaczego 48-letni kierowca postanowił używać tego auta do jazdy mimo oczywistych braków technicznych uniemożliwiających mu bezpieczne poruszanie się po drogach publicznych.

Kierowca, najwyraźniej, nie dostrzegał żadnych problemów związanych z kondycją swojego pojazdu. Jego auto miało „szybę” boczną wykonaną z worka foliowego oraz brakowało mu kilku kluczowych elementów karoserii. W konsekwencji przekazał swoje dokumenty rejestracyjne funkcjonariuszom, a ci wydali mu zakaz dalszej jazdy i nałożyli grzywnę w wysokości 1000 złotych.