XIV edycja Memoriału Stanisława Królaka

XIV edycja Memoriału Stanisława Królaka

W czwartek, 8 czerwca, odbędzie się czternasta edycja Memoriału Stanisława Królaka. Są to zawody rowerowe dla dorosłych i dzieci, które będą miały miejsce na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Zapisy będą przyjmowane w dniu wydarzenia na miejscu.

W ramach wydarzenia odbędą się dwa Wyścigi Główne o „Pompkę Królaka” na różnych trasach. Kolarze na rowerach górskich będą rywalizować na rundzie szosowo-terenowej o długości 4 km. Natomiast kolarze na rowerach szosowych zmierzą się na rundzie szosowej o długości 2,4 km. Obie trasy będą pokonywane kilkukrotnie, z każdym przejazdem przed trybuną główną. To idealna okazja do rodzinnej zabawy i kibicowania. Dodatkowo, w samym wyścigu mogą wziąć udział nawet trzypokoleniowe rodziny.

„Rower to ulubiony środek rekreacji warszawskich rodzin. Można na nim pojechać na rodzinną wycieczkę za miasto, można wybrać się na długą wyprawę w gronie zapaleńców. Podczas tegorocznej edycji akcji Rowerowy Maj, w które dzieci dojeżdżają na rowerach do szkół i przedszkoli, widzieliśmy wielki entuzjazm do tej formy transportu. W Memoriale Stanisława Królaka można się z kolei ścigać i to praktycznie bez ograniczeń wiekowych. W najkrótszym wyścigu mogą startować 2-latki, a górnej granicy wieku na rowerze nie ma” – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.