Wypadek na Mokotowie z udziałem tramwaju powoduje perturbacje w ruchu

Wypadek na Mokotowie z udziałem tramwaju powoduje perturbacje w ruchu

Potężna kolizja miała miejsce na warszawskim Mokotowie, kiedy to dwa samochody osobowe zderzyły się, a jeden z nich następnie uderzył w tramwaj. W wyniku tego incydentu występują kłopoty z normalnym funkcjonowaniem komunikacji miejskiej.

Do niefortunnego zdarzenia doszło podczas wyjeżdżania tramwaju linii 15 z zajezdni, gotowego do rozpoczęcia codziennego kursu. Na ulicy Dolnej doszło do stłuczki dwóch pojazdów, po czym jeden z nich runął na znajdujący się w pobliżu tramwaj – przekazał Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Dutkiewicz podkreślił też, że incydent miał swoje konsekwencje – jedna osoba odniosła obrażenia. Na miejscu prezent są służby ratownicze: pogotowie medyczne i policja. Nie zabrakło też służb technicznych.

Zawiadomienie o utrudnieniach w ruchu tramwajów linii 4, 10 i 18 na skrzyżowaniu Puławska/Dolna zostało oficjalnie przekazane przez Zarząd Transportu Miejskiego. Istnieje możliwość, iż tramwaje zmierzające w stronę pl. Zbawiciela zostaną przekierowane na trasy objazdowe.

Ponadto, kierowcy autobusów miejskich linii 119, 141, 172, 222, 501, 519 i 522 muszą także stawić czoła utrudnieniom związanym z tym zdarzeniem.