Wielkie wydarzenie na horyzoncie dla entuzjastów jazdy na rolkach w Warszawie!

Wielkie wydarzenie na horyzoncie dla entuzjastów jazdy na rolkach w Warszawie!

Pasjonaci jazdy na rolkach z Warszawy mogą z niecierpliwością oczekiwać na nadchodzące wydarzenia zaplanowane specjalnie dla nich. W najbliższym czasie mają miejsce dwa duże imprezy – nocny przejazd przez miasto zaplanowany na czwartek, 7 września oraz Rajd do Pęcic, który odbędzie się w sobotę, 9 września. Warto dowiedzieć się więcej o tych dwóch wydarzeniach, obejmujących zarówno miejsca spotkań, jak i trasy przejazdów, a także godziny startów.

Przede wszystkim, w czwartkowy wieczór, 7 września, odbędzie się kolejna edycja Nightskating Warszawa. Spotkanie uczestników zaplanowano pod monumentem Mikołaja Kopernika, skąd rozpoczną swój nocny rajd o godzinie 20:30. Ta konkretna edycja przewiduje wyjątkową trasę o długości 24 kilometrów, która rozpoczyna i kończy się na Krakowskim Przedmieściu.

Zaś po emocjonującej jeździe w noc czwartkową, entuzjaści rolkowania będą mieli okazję do kolejnej przygody podczas sobotniego Rajdu do Pęcic. Spotkanie tej części rolkowej rajdu odbywać się będzie w Parku Szczęśliwickim, gdzie uczestnicy wystartują o godzinie 12:00. Wytyczona dla nich trasa liczby 23 kilometry i prowadzi aż do Mauzoleum w Pęcicach. Rolkarze będą podróżować Warszawą następującymi ulicami: Drawską, Śmigłowca, Alejami Jerozolimskimi, Popularną, Chrobrego, Ryżową, Dzieci Warszawy, Kościuszki, Cierlicką, Lalki, Jagiełły i Warszawską. Spodziewane przybycie na granice miasta przewiduje się na godzinę 13:00, zaś dojście do celu rajdu w Pęcicach – około godziny 14:30.

Warto też pamiętać, że wszyscy zainteresowani udziałem w rajdzie muszą wcześniej dokonać rejestracji. W dniu wydarzenia obowiązuje również opłata startowa w wysokości 10 złotych.