Wynajem samochodów- Polacy bardzo chętnie korzystają z takiej możliwości
Jeżdżąc po mieście często nie zastanawiamy się, co zrobimy, jeśli nasz własny samochód ulegnie nagłej awarii lub będziemy mieli stłuczkę, a samochód zostanie w warsztacie. Wynajem samochodów staje się wtedy użyteczną alternatywą. Zwłaszcza w przypadku, kiedy Warszawa to nasze miejsce aktualnego zamieszkania. Czy opłaca się wynająć samochód i poruszać się nim po ulicach dużego miasta?
Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:
- Wynajem samochodów– na co zwróć uwagę?
- Wypożyczalnia samochodów Warszawa i inne miasta – czy opłaca się płacić za wynajem samochodu?
Wynajem samochodów staje się w Polce coraz bardziej popularny. Na mapie wypożyczalni samochodowych znajdziemy już nie tylko wielkie miasta takie jak Warszawa, Kraków czy Gdańsk.
Skąd bierze się stale rosnąca popularność wynajmowanych samochodów?
Wypożyczalnia samochodów Warszawa czy inne miasto, to liczna wypożyczanych samochodów zwiększa się z roku na rok. Wynajem samochodów staje się coraz bardziej popularny z wielu powodów. Jednym z nich są pieniądze. Dla wielu osób kwota, jaką trzeba zapłacić za nowy samochód prosto z salonu, jest kwotą zbyt wygórowaną. Zwłaszcza w przypadku, kiedy większość z nas zaciąga jeszcze kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. Ponadto znacznie wzrosły koszty codziennej eksploatacji samochodu. Poza ceną zakupu pamiętajmy również o miesięcznych kosztach paliwa, cyklicznych opłatach za ubezpieczenie samochodu czy kosztach reparacji lub planowych usługach serwisowych takich jak konserwacja systemu klimatyzacji. Podobne koszty można by jeszcze długo wymieniać. Dlatego coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że wypożyczalnia samochodów to bardzo atrakcyjna alternatywa. Takie rozwiązanie jest już znane w dużych miastach, ponieważ to Warszawa, Gdańsk czy Kraków dokonują pod względem liczy otwieranych wypożyczalni samochodowych.
Wynajem samochodów to także pewnego rodzaju koło ratunkowe dla osób, którym właśnie przydarzyła się stłucz lub ich prywatne auto uległo nagłej i poważnej awarii a jego pobyt w warsztacie samochodowym będzie trwał dłużej, niż pierwotnie było to zakładane przez wściela pojazdu. W przypadku, kiedy kierowcy przydarzy się stłuczka może on skorzystać z pojazdu zastępczego. W ramach zapisów umowy ubezpieczeniowej samochody zastępcze są użyczane osobie ubezpieczonej bez konieczności pokrycia przez osobę objętą polisą dodatkowych opłat.
Ważne kwestie, o których należy pamiętać w momencie wypożyczania samochodu
Wypożyczalnia samochodów może oferować nam samochody kilku różnych marek, jednak dla osoby, która chce po raz pierwszy wypożyczyć samochód najważniejszą kwestią jest treść umowy podpisywanej z wypożyczalnią oraz parametry techniczne wypożyczanego samochodu. Jeśli chodzi o model samochodu wypożyczalnia samochodów może oferować samochody z ręczną lub automatyczną skrzynią biegów. W zależności od tego, jakim samochodem zwykle jeździmy, musimy wybierać dla własnego bezpieczeństwa podobny model pod kątem technicznym.
Jeśli chodzi o umowę wynajmu samochodu, powinna ona zawierać wszystkie najważniejsze warunki wypożyczenia pojazdu. Czas wypożyczenia, koszt jaki musimy zapłacić za usługę, a także kwestie tankowania paliwa. Warunki zapisane w umowie, mogą różnić się w zależności od tego z jakim podmiotem podpisujemy umowę.
Co ciekawe za wypożyczenie auta nie musimy uiszczać opłaty w przypadku, kiedy padniemy ofiarami wypadku drogowego. Samochód zastępczy z OC sprawcy wypadku drogowego przysługuje nam w przypadku, gdy sprawca wypadku ma popisaną stosowną umowę ze swoim ubezpieczycielem. W takiej sytuacji koszty wynajmu pojazdu pokrywa ubezpieczyciel i to on użycza nam samochodu zastępczego.