Wybór idealnej szkoły. Dlaczego właśnie Thames British School w Warszawie?

Wybór idealnej szkoły. Dlaczego właśnie Thames British School w Warszawie?

Poszukiwanie miejsca, w którym będzie przebiegał proces edukacji i kształcenia Dziecka, to niezwykle trudne zadanie, przed którym stają w pewnym momencie wszyscy rodzice. Każdy pragnie dla swojej Pociechy jak najlepszej placówki, która zadba o całościowy rozwój młodego człowieka i zapewni mu godny start w przyszłości.

Wszystko to wiąże się z wysokim poziomem nauczania języka angielskiego. Idealnym rozwiązaniem jest zatem szkoła, zajmująca się Uczniem od samego początku jego edukacyjnej ścieżki, aż do okresu dojrzałości Brzmi jak marzenie? Zdecydowanie tak, ale jest ono na wyciągnięcie ręki, ponieważ Thames British School może Wam to zapewnić.

Jak przebiega nauka w Thames British School?

We wszystkich 5 placówkach Thames British School w Warszawie cały proces edukacji jest skonstruowany nieco inaczej niż w polskich szkołach publicznych. Dzieli się on na 5 etapów, uwzględniających grupy dzieci pomiędzy 2,5 a 18 rokiem życia. Uczniowie w trakcie tych wszystkich lat nauki zostają w pełni przygotowani do rozpoczęcia uniwersyteckiego (akademickiego) życia, a także będą mogli wykazać się dyplomem matury międzynarodowej (tzw. “IB Diploma”).

Pierwszy etap nosi nazwę Early Years Foundation Stage (dla dzieci od 2,5 do 5 lat) i odpowiada przedszkolu, a jego głównym celem jest wzbudzenie w dzieciach pewności siebie i ciekawości świata. Absolwenci tego programu chcą uczyć się dalej, wiedzą jak się dzielić z innymi i jak się bawić – potrafią się doskonale socjalizować.

Kolejny etap nosi nazwę Key Stage 1-2 i odpowiada szkole podstawowej. Podzielony jest na lata: 1-2 (wiek 5-7 lat) oraz 3-6 (wiek 8-11 lat). Years 1-2 to czas odpowiadający zerówce i pierwszej klasie. W Thames British School poświęca się go na pielęgnowanie w dzieciach miłości do nauki, przy jednoczesnym rozwijaniu w nich umiejętności społecznych i społecznych.. Years 3-6 to natomiast odpowiednik klas 2-5 w publicznych szkołach podstawowych, gdzie bazując na kompetencjach zdobytych przy poprzednich etapach, uczniowie są zapoznawani z nowymi tematami i wyposażani w wiedzę oraz zdolności do podejmowania dalszych wyborów edukacyjnych.

Następnie dzieci przechodzą do Key Stage 3 (wiek 12-14 lat), gdzie realizują program Cambridge Lower Secondary obejmujący 10 przedmiotów. Dzieci oceniane są w ramach systemu International Cambridge, ale i polskiego programu nauczania, co daje im możliwość ukończenia tego etapu nauki z kwalifikacjami lokalnymi i międzynarodowymi.

Przechodząc do szkoły średniej, czyli Key Stage 4 (wiek 15-16 lat), uczniowie mogą wybrać przedmioty, w których czują się najlepiej i dopasować program nauczania do swoich potrzeb i preferencji. W ten sposób przygotowują się także do Key Stage 5 (wiek 17-18 lat), kończącego się zdaniem matury międzynarodowej IB, honorowanej przez uczelnie na całym świecie.

Dlaczego właśnie Thames British School?

Idealna szkoła – to miejsce, które dba o bezpieczne środowisko, w którym młody człowiek może rozwinąć swój potencjał i zyskać zarówno kompetencje, jak i dokumenty, które otworzą mu drzwi do najlepszych uczelni na całym świecie. Thames British School zabiega także o to, aby wszyscy Uczniowie przygotowani byli do sprostania wyzwaniom, jakie może postawić przed nimi XXI wiek:

  • aby potrafili działać zarówno samodzielnie, jak i w grupie;
  • aby byli odważni i nie bali się podjąć ryzyka, a jednocześnie potrafili krytycznie ocenić własne umiejętności;
  • aby sięgali po swoje marzenia, ale zawsze szanowali drugiego człowieka, niezależnie od narodowości, kultury czy indywidualnych przekonań.

Równie ważny jest fakt, że w Thames British School Warsaw możliwe jest zdanie matury międzynarodowej (IB Diploma), dzięki której studiowanie na najlepszych uczelniach za granicą nie stanowi żadnego problemu. Absolwenci tej placówki są do tego przygotowani zarówno językowo, jak i akademicko – poznają bowiem od podszewki brytyjski system edukacji.

Thames British School w Warszawie jest więc idealnym wyborem dla rodziców, którzy pragną bezpiecznej przestrzeni edukacyjnej dla swojego dziecka, która zapewni mu godną przyszłość i z którą będą mogli ściśle współpracować przez lata jego kształcenia i nauki.