Włamali się do samochodu listonosza i ukradli 20 tys. zł. Złodzieje są już w rękach policji

Włamali się do samochodu listonosza i ukradli 20 tys. zł. Złodzieje są już w rękach policji

Policjanci z Mińska Mazowieckiego aresztowani trzech mężczyzn, którzy włamali się do samochodu listonosza i ukradli torbę z pieniędzmi o wartości 20 tysięcy złotych. Podejrzani zostali zatrzymani na DK50 i obecnie przebywają w policyjnym areszcie. Prokuratura przedstawiła już zarzuty w ich sprawie.

Jak podaje rzecznik prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim – podkom. Marcin Zagórski, 10 stycznia dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Rządza (gm. Stanisławów) ktoś włamał się do samochodu listonosza i ukradł torbę z pieniędzmi.

Złodzieje dostali się do pojazdu, rozbijając szybę, a następnie ukradli torebkę z gotówką w wysokości prawie 20 tys. zł. Informacja została przekazana wszystkim patrolom, w tym również dzielnicowemu, który chwilę wcześniej napotkał podejrzanych.

Dzielnicowy szybko zareagował i ruszył w kierunku drogi krajowej nr 50. Niedługo po tym na trasie w stronę Mińska Mazowieckiego dostrzegł jadący z dużą prędkością samochód osobowy marki renault. Policjant wszczął pościg za podejrzanymi, informując o swoich działaniach inne patrole.

W Sylwestra również doszło do pościgu na ulicach Warszawy. Szczegóły tego zdarzenia można sprawdzić na https://warszawainfo.pl/szalenstwo-ogarnia-niektorych-jeszcze-przed-sylwestrem-policyjny-poscig-ulicami-warszawy/

Zatrzymani podejrzani są obywatelami Gruzji

Podejrzanych ujęto w pobliżu miejscowości Arynów, gdzie policja rozstawiła blokadę drogową, uniemożliwiając mężczyznom dalszą jazdę. Okazało się, że w samochodzie przebywa trzech obywateli Gruzji, którzy zostali już przewiezieni do policyjnego aresztu.

Prokuratura przedstawiła podejrzanym zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, za co grozi im do 10 lat pobytu za kratkami. Ponadto, na wniosek prokuratura Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim wydał nakaz tymczasowego aresztowania całej trójki na okres trzech miesięcy.