Wszystko o pracy doradcy ds. sprzedaży samochodów

Wszystko o pracy doradcy ds. sprzedaży samochodów

Jeżeli mamy otwartą osobowość, lubimy kontakt z klientem, a praca zespołowa daje nam radość i jeszcze większą motywację do dawania znacznie więcej z siebie, to z pewnością powinniśmy rozważyć stanowisko doradcy ds. sprzedaży samochodów — pracę w jednym z autoryzowanych salonów marki BMW.

A może praca w BMW?

Ciekawą opcją jest związanie się ze światową markę, która jest doceniana i podziwiana przez klientów na całym świecie. Taką marką jest właśnie BMW, za którą skrywa się bawarski koncern motoryzacyjny, obecny na rynku już od około stu lat. BMW zatrudnia ponad sto dwadzieścia tysięcy pracowników. Jednak znacznie więcej chciałoby tu pracować.

Praca w salonie samochodowym BMW to możliwość poznania od podstaw wypracowanych standardów, jakie obowiązują w tej firmie na całym świecie. Co więcej, te standardy wdrażane są w oparciu o przemyślane i regularne szkolenia zawodowe. Salon to też możliwość poznania charakteru pracy innych działów i komórek organizacyjnych, z którymi współdziała się na co dzień.

Jednym słowem, to prawdziwa zawodowa przygoda. I to każdego dnia!

Praca na pierwszej linii

Doradca ds. sprzedaży w salonie samochodowym to stanowisko dla kandydatów lubiących bezpośredni kontakt z klientem, przed którym tak naprawdę reprezentuje się cały salon.

Zajęcie to polega na szeroko rozumianej koordynacji procesu sprzedażowego, począwszy od aktywnego pozyskiwania nowych kontrahentów i obsługi tych dotychczasowych. To również niemała odpowiedzialność, gdyż odpowiada się za realizację celów indywidualnych, jak i grupowych, w zakresie sprzedaży samochodów i akcesoriów. Doradca sprzedażowy rekomenduje też produkty kredytowe i ubezpieczeniowe, dzięki czemu zakup auta jest możliwie zoptymalizowany.

Praca zespołowa

Praca w salonie samochodowym to codzienna gra zespołowa, a więc współpraca z innymi działami salonu, takimi jak księgowość, dział rozliczeń gwarancyjnych czy dział części i akcesoriów. Pomocnym narzędziem jest tu nowoczesny system CRM, pomagający zarządzać relacjami z klientem oraz porządkujący środowisko pracy całego zespołu.

Jak widać, wyzwań nie brakuje, ale nie brakuje również pomocnych narzędzi pracy. Jedno pozostaje jednak niezmienne — dla doradcy ds. sprzedaży samochodów praca to przede wszystkim realizacja motoryzacyjnego hobby.

Wymagania formalne i doświadczenie

Co do zasady, od doradcy ds. sprzedaży oczekuje się doświadczenia w sprzedaży. Z reguły wystarczy jednoroczne lub dwuletnie. Osoba taka powinna też mieć rozwinięte zdolności negocjacyjne. Liczy się też prezencja i wysoka kultura osobista. Koniecznym wymogiem jest posiadanie prawa jazdy kategorii B.

Co zapewnia pracodawca?

Dealer BMW, dzięki funkcjonowaniu w sieci dealerskiej, która jest wycinkiem globalnej struktury, gwarantuje najwyższej jakości szkolenia oraz programy adaptacyjne, za sprawą których wdrożenie na nowym stanowisku jest szybkie i bezstresowe.
BMW to też stabilność zatrudnienia, dobre zarobki i przemyślany system premiowy.

Gdzie szukać ofert pracy?

Aby zapoznać się z aktualnymi ofertami zatrudnienia i móc przesłać CV dokumenty należy wejść na portal praca-dealerbmw.pl. Cały proces jest niebywale szybki i przyjazny, więc nie zajmie to nam zbyt wiele czasu.