Współpraca stołecznej policji przeciwko przestępczości narkotykowej: areszt 23-letniego mężczyzny

Współpraca stołecznej policji przeciwko przestępczości narkotykowej: areszt 23-letniego mężczyzny

Kolejna operacja mająca na celu zwalczanie handlu narkotykami, przeprowadzona przez policjantów Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego z Warszawy w porozumieniu z funkcjonariuszami służby kryminalnej KRP VI, Białołęki i Targówka, została pomyślnie zakończona. Skutkiem tych działań jest zatrzymanie 23-letniego podejrzanego o rozprowadzanie substancji odurzających oraz posiadanie dużych ilości narkotyków. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany decyzją Prokuratury Rejonowej Warszawa – Praga Północ.

Policjanci działający pod egidą stołecznej komendy, współpracujący z funkcjonariuszkami specjalizującymi się w sprawach kryminalnych z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, oraz KP Białołęka i KP Targówek, zdobyli informacje o indywidualnym sprzedawcy narkotyków. Zgodnie z danymi, prowadził on nielegalną działalność u podnóża jednego z budynków mieszkalnych przy ulicy Brzeskiej. Zamaskowane substancje zamknięte były w konserwowych puszkach, z których bezpośrednio rozprowadzał je wśród klientów.

Wywiadowcy zdecydowali się na natychmiastowe działanie. Po dotarciu na miejsce, szybko zabezpieczyli teren i wkroczyli do akcji. Zauważyli dwóch mężczyzn, obok których stały opisane puszki. Jeden z nich próbował uciec na widok nadchodzących funkcjonariuszy, odrzucając przy tym jedną z puszek.

Jak się okazało, 23-letni podejrzany podczas ucieczki pozbył się 76 paczek zawierających mefedron, amfetaminę i kokainę. Dodatkowo, policjanci odnaleźli ponad 100 torebek z marihuaną, mefedronem i kokainą oraz prawie 340 kapsułek mocnych leków na receptę w trzech puszkach porzuconych na podwórku. W chwili aresztowania mężczyzna posiadał również gotówkę w kwocie przekraczającej 1700 złotych.

Zatrzymano również 22-letniego mężczyznę, który pełnił rolę „czujki”. Obaj zostali przetransportowani do komendy na Pradze Północ. Narkotyki, leki i pieniądze zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Starsi z dwóch podejrzanych usłyszał zarzuty dotyczące handlu narkotykami oraz posiadania ich w dużych ilościach. Sąd uznał wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa – Praga Północ za słuszny i tymczasowo aresztował mężczyznę. W przypadku skazania, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Z kolei 22-latek odpowie na zarzuty pomocy w nielegalnym procederze. W przypadku skazania, może otrzymać karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został objęty policyjnym nadzorem.

Prokuratura Rejonowa Warszawa – Praga Północ nadzoruje śledztwo w sprawie.