Szkolne warsztaty profilaktyczne o bezpieczeństwie i zdrowym trybie życia przeprowadzone przez policjantkę i sanitariankę

Szkolne warsztaty profilaktyczne o bezpieczeństwie i zdrowym trybie życia przeprowadzone przez policjantkę i sanitariankę

Spotkanie profilaktyczne, które miało na celu edukowanie młodych osób w kwestiach bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia, zostało zorganizowane we współpracy pomiędzy reprezentantką Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej a funkcjonariuszką Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Połączone siły obu specjalistek dały możliwość uczniom Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie poszerzenia swojej wiedzy w tych istotnych obszarach.

Podczas tego edukacyjnego spotkania, mł. asp. Joanna Pieńczuk, która specjalizuje się w działaniach profilaktycznych, omówiła problem odpowiedzialności prawnej nieletnich za czyny karalne oraz niewłaściwe zachowania sprzeczne z normami społecznymi. Joanna Pieńczuk poświęciła sporo czasu na omówienie zagrożeń związanych z cyberprzemocą, wyjaśniając skutki publikacji kompromitujących zdjęć, filmów czy komentarzy w internecie. Wskazała również, gdzie szukać pomocy po doświadczeniu agresji w sieci.

W dalszej części spotkania, Renata Modzelewska – przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wołominie, poruszyła tematy związane z higieną i zdrowym odżywianiem. Przypomniała uczniom o znaczeniu aktywności fizycznej, podkreślając frazę „ruch to zdrowie”.

Uczący się w szkole młodzi ludzie z dużym zainteresowaniem słuchali obu specjalistek. Mieli możliwość zadawać pytania dotyczące poruszanych tematów, na które otrzymywali profesjonalne odpowiedzi.