Intensywne działania policji w walce z przestępczością narkotykową na terenie Warszawy

Intensywne działania policji w walce z przestępczością narkotykową na terenie Warszawy

Oficerowie Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji nieustannie koncentrują swoje wysiłki na eliminacji przestępczości powiązanej z narkotykami. Przez ostatnie dni, przeprowadzili operacje w kilku różnych rejonach stolicy, efektywnie aresztując jednostki zaangażowane w rozpowszechnianie substancji narkotycznych oraz odkrywając miejsca wykorzystywane do ich ukrywania.

Jednym ze zidentyfikowanych punktów był korytarz w budynku zlokalizowanym przy ulicy 11 Listopada. Jak wynikało z ustaleń policjantów, to miejsce stało się centrum handlu narkotykami, prowadzonego przez grupę przestępczą powiązaną z działalnością narkotykową na ulicy Brzeskiej.

Kiedy detektywi dotarli na miejsce, natrafili na dwóch mężczyzn, którzy otwarcie przyznali, że oczekują na dostawę narkotyków. W odpowiedzi na to, funkcjonariusze udali się piętro wyżej, gdzie przez uchylone drzwi mieszkania dostrzegli mężczyznę umieszczającego zawiniątka z folii aluminiowej w otwartej skrzynce gazowej. Po zamknięciu skrzynki, mężczyzna próbował opuścić mieszkanie, co skutkowało interwencją policji. Zatrzymany stawiał opór i zignorował wszelkie wezwania do zaprzestania agresji. Ostatecznie, konieczne okazało się zastosowanie bezpośredniej siły, w wyniku czego mężczyzna został obezwładniony i aresztowany pod zarzutem posiadania narkotyków oraz napaści na funkcjonariusza.

Podczas przeszukania miejsca zdarzenia, policja zabezpieczyła mefedron i heroinę.

27-letni mężczyzna teraz stanie przed sądem za napaść na funkcjonariusza i posiadanie substancji odurzających. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

W trakcie dalszych działań policyjnych na ulicy Małej, w jednym z budynków, podczas inspekcji klatki schodowej oraz piwnicy, z pomocą psa tropiącego zapachy, znaleziono plastikową skrzynkę. Wewnątrz ukryte były różne środki odurzające, w tym amfetamina, heroina i mefedron. Łączna masa wszystkich substancji wynosiła 112 gramów.