Współpraca między służbami policyjnymi z Warszawy i Mazowieckiego Urzędu Celno Skarbowego prowadzi do aresztowania obywatela Nigerii

Współpraca między służbami policyjnymi z Warszawy i Mazowieckiego Urzędu Celno Skarbowego prowadzi do aresztowania obywatela Nigerii

Ostatnie działania koordynowane pomiędzy policją z Ochoty a funkcjonariuszami z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do zatrzymania mężczyzny o nigerijskim obywatelstwie, który ma 38 lat. Mężczyzna usiłował przemycić niemalże 2 kilogramy kokainy, którą ukrył w metalowych pojemnikach. Sąd zadecydował o tymczasowym uwięzieniu podejrzanego na trzy miesiące, zgodnie z wnioskiem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu oraz z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją współpracowali bezpośrednio z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. Efektem tej współpracy było aresztowanie 38-letniego obywatela Nigerii na Dworcu Zachodnim. To rezultat intensywnej pracy operacyjnej oraz szeroko zakrojonej kooperacji między różnymi służbami. Według ustaleń policji, obywatel Nigerii podróżował z Niemiec do Polski, przewożąc prawie 2 kilogramy kokainy ukrytej w metalowych pojemnikach na żywność.

Po zatrzymaniu, mężczyzna został przekazany do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. Spędziwszy noc w celi policyjnej, usłyszał zarzuty dotyczące przemytu narkotyków. Sąd zdecydował o tymczasowym uwięzieniu podejrzanego na trzy miesiące, zgodnie z wnioskiem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota nadzoruje dalsze postępowanie w tej sprawie.