Finalizacja prac nad budową kolektora i trasy tramwajowej na ulicy Gagarina w Warszawie

Finalizacja prac nad budową kolektora i trasy tramwajowej na ulicy Gagarina w Warszawie

Zbliżający się koniec realizacji projektu budowy kolektora i trasy tramwajowej na warszawskiej ulicy Jurija Gagarina, przekłada się na intensyfikację prac. Dokładnie 12 kwietnia, w piątkowy wieczór, planowane jest rozpoczęcie końcowych prac asfaltowych na jezdni prowadzącej do Czerniakowskiej. Ulica zostanie zwężona na odcinku od Sieleckiej do Czerniakowskiej, co spowoduje, że kierowcy będą zmuszeni korzystać z jednej jezdni. Identyczne ograniczenia dotyczyć będą również Czerniakowskiej.

Podczas ubiegłego roku poprawa sytuacji była zauważalna – kierowcy mogli powrócić na ulicę Gagarina. Niemniej jednak, ich jazda odbywa się nadal po tzw. warstwie wiążącej, a układanie finalnej warstwy ścieralnej zostało odroczone ze względu na oczekiwanie na cieplejsze dni. Początek wiosny okazał się więc idealnym czasem na wykonanie tego typu prac.

Końcówka procesu budowlanego na ulicy Gagarina podzielona została na kilka etapów. Budowniczowie rozpoczną od jezdni wiodącej do Czerniakowskiej. W piątek 12 kwietnia, około godziny 22:00 droga ta zostanie zamknięta na odcinku między Sielecką a Czerniakowską. Kierowcy będą zmuszeni korzystać z drugiej jezdni, dostępnej w obu kierunkach. Ulica Sielecka, Iwicka i Czerska (położone po południowej stronie) zostaną odcięte od Gagarina. Dojazd do nich możliwy będzie jedynie od strony Chełmskiej.

Mieszkańcy Warszawy mogą spodziewać się również zwężenia ulicy Czerniakowskiej na skrzyżowaniu z ulicą Gagarina. Ruch w obu kierunkach zostanie przekierowany na drugą jezdnię, która będzie posiadała dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Wyjazd z Alei Polski Walczącej zostanie ograniczony o jeden pas, ale wszystkie inne przejazdy zostaną utrzymane. Nie będzie natomiast możliwości skrętu w lewo z Gagarina w stronę Trasy Łazienkowskiej.

Piesi nadal będą mogli korzystać z przejść przez Gagarina i Czerniakowską. Prace w tych miejscach mają potrwać do poniedziałku 15 kwietnia, do godziny 4:00.

Realizowane prace będą miały wpływ na organizację ruchu Warszawskiego Transportu Publicznego. W weekend 12-15 kwietnia, zmienią się trasy autobusów linii 107 i 119. Ponadto w poniedziałek 15 kwietnia, około godziny 4:00 drogowcy rozpoczną prace na odcinku od Sułkowickiej do Sieleckiej, co spowoduje zamknięcie południowej jezdni ulicy Gagarina.

Na stronach internetowych infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice, mieszkańcy mogą znaleźć szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu. Dodatkowo, komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego są dostępne na stronie wtp.waw.pl. Zainteresowani mogą również skorzystać z bezpłatnej usługi powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji, dostępnej na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115.