Włamywacze w stroju klauna zatrzymani przez policję z Grodziska

Włamywacze w stroju klauna zatrzymani przez policję z Grodziska

Dwie osoby zostały zatrzymane przez grodziską policję w ciągu dnia, na podstawie informacji o nocnym włamaniu do lokalnej firmy. W trakcie interwencji na podanym adresie, funkcjonariusze odzyskali skradzioną kasetkę z pieniędzmi i odkryli strój klauna, który jeden z mężczyzn, 36-latek, nosił podczas popełnienia przestępstwa. Podczas przeszukania miejsca zatrzymania, policjanci znaleźli również narzędzia użyte do włamania oraz narkotyki należące do współsprawcy. Prokurator postanowił zastosować wobec obu zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Grodziscy detektywi rozpoczęli intensywne śledztwo natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o nocnym włamaniu. Zgromadzone dowody sugerowały, że przestępca dostał się do wnętrza budynku poprzez uszkodzenie jego konstrukcji i wyważenie drzwi. Przestępstwo zostało dokonane w stroju klauna, co jednak nie uchroniło sprawcy przed szybkim rozpoznaniem przez policję.

Policja udała się na miejsce przestępstwa razem z funkcjonariuszami Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Na miejscu zbadali oni ustaloną nieruchomość, w której zatrzymali dwóch mężczyzn. Podczas przeszukania budynku, oprócz skradzionej kasetki z pieniędzmi, funkcjonariusze odkryli również strój klauna. W domu znaleziono także plecak z narzędziami służącymi do włamania oraz 8 opakowań z suszem roślinnym i kilka tabletek.

Podczas zatrzymania, 36-latek przyznał się do dokonania włamania i kradzieży pieniędzy, a 38-latek do bycia współsprawcą tej kradzieży, utrzymując stały nadzór. Starszy z mężczyzn potwierdził również, że ponad 35 gramów marihuany i 5 tabletek zawierających nielegalne substancje należały do niego. Obydwaj mężczyźni zostali oskarżeni o wspólne popełnienie kradzieży z włamaniem i uszkodzenie mienia, a starszy z nich dodatkowo za posiadanie środków odurzających. Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim podjęła decyzję o nałożeniu na obydwu mężczyzn policyjnego dozoru jako środka zapobiegawczego.