28-letnia kobieta odpowiedzialna za pożar budynku mieszkalnego w Celestynowie zatrzymana

28-letnia kobieta odpowiedzialna za pożar budynku mieszkalnego w Celestynowie zatrzymana

Dzięki skoordynowanym działaniom śledczych z Karczewa oraz funkcjonariuszy patrolujących Otwock, udało się zidentyfikować i aresztować kobietę, która odpowiada za wywołanie pożaru w domu jednorodzinnym w Celestynowie. Przestępstwo przyznała 28-letnia podejrzana, której teraz grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Pożar, który wybuchł w Celestynowie w poniedziałkowy dzień, spowodował ogromne straty, zmuszając jedną osobę do hospitalizacji. Dzień później, na miejscu zgliszcz, przeprowadzono badania przez technika kryminalistyki i specjalistę od pożarnictwa. Gromadzone dowody w sprawie trafiły do siedziby śledczych w Karczewie. Rozpoczęli oni od identyfikacji osób przebywających w budynku podczas wybuchu pożaru, a następnie dokładnie odtworzyli wydarzenia przed incydentem.

Na podstawie zgromadzonych informacji uznano za winną 28-letnią kobietę. Doświadczenie detektywów w przeprowadzaniu przesłuchań okazało się kluczowe. Podejrzana przyznała się do podpalenia i dostarczyła szczegółowe zeznania, które zgadzały się z dowodami zgromadzonymi w sprawie.

Zarzuty postawione 28-latce obejmują nieumyślne spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia, które stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia innych osób. Jej czyn jest zagrożony karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Otwocku nadzoruje sprawę i zadba o to, aby sprawczyni odpowiadała za swoje czyny.