Wielkie serce i profesjonalizm funkcjonariuszy: Policja z Lesznowoli pomogła kobiety w porodzie

Wielkie serce i profesjonalizm funkcjonariuszy: Policja z Lesznowoli pomogła kobiety w porodzie

Podczas rutynowego patrolu, oficerowie z Komisariatu Policji w Lesznowoli dostali prośbę o pomoc od mężczyzny prowadzącego samochód marki renault. W pojeździe znajdowała się jego żona, która zaczynała rodzić. Funkcjonariusze bez wahania podjęli działania, aby zapewnić szybki i bezpieczny dojazd do szpitala. Dzięki ich błyskawicznej reakcji kobieta w ciąży została bezpiecznie przekazana pod opiekę medyczną, a już kilka minut później na świat przyszło małe dziewczę.

Pilotaż przeprowadzony przez policjantów

To był piątek, 5 kwietnia 2024 roku. Chwilę po godzinie 12:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie odebrał telefon od mężczyzny jadącego samochodem osobowym renault. Wyraźnie zaniepokojony mężczyzna wyjaśnił, że jest w drodze do szpitala z żoną, która rodzi, lecz obawia się, że nie dotrą na czas. Proces porodu postępował w zastraszającym tempie, a przed nimi jeszcze znaczny dystans do pokonania. Kierowca podał, że w tym momencie jest na drodze S-7. Ta sytuacja natychmiast została przekazana wszystkim policjantom pełniącym służbę na terenie.

Na szczęście, niedaleko trasy, którą jechało renault, znajdowały się patrole z Komisariatu Policji w Lesznowoli. Gdy tylko otrzymali informacje, zjawili się na drodze krajowej nr S-7 i rozpoczęli pilotaż, gdy tylko dostrzegli renault. Policjanci wyjaśnili kierowcy, jak powinien się zachować podczas jazdy za nimi, a następnie przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych skierowali auto z rodzącą kobietą do szpitala w Warszawie.

Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji policjantów, przyszła mama bezpiecznie dotarła do placówki medycznej i została natychmiast przekazana pod opiekę lekarzy. Zaledwie kilka chwil po przybyciu na miejsce, urodziła małą dziewczynkę. Wszystko dzięki policyjnej asyście, która okazała się nieoceniona.

Życzymy nowo narodzonej córeczce i jej mamie wiele zdrowia oraz spokojnych nocy.